Top 5 najlepszych soczewek kontaktowych

0
Top 5 najlepszych soczewek kontaktowych

Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie jakim jest korzystanie z soczewek kontaktowych ze względu na wygodę czy swobodę podczas uprawiania sportów. Niewątpliwym atutem soczewek kontaktowych jest to, że leżą bezpośrednio na oku, dzięki czemu zapewniają nam znacznie szersze pole wyraźnego widzenia w porównaniu do okularów.
Ze względu na ogromną ilość najróżniejszych soczewek dostępnych w ofercie salonów optycznych, przestawiamy Państwu te które zdobywają najwięcej pozytywnych opinii według użytkowników sklepu twojesoczewki.pl

1. Na pierwszym miejscu znalazła się najnowsza jednodniowa soczewka firmy CooperVision – soczewka MyDay.

myday

Ta soczewka z pewnością zadowoli najbardziej wymagającego użytkownika „kontaktów”. CooperVision stworzył soczewkę która dzięki wysokiemu stopniu uwodnienia, a także przepuszczalności tlenu sprawdza się nawet u osób z zespołem suchego oka. Jednodniowe soczewki MyDay są świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, uprawiających różnego rodzaju sporty oraz innych sytuacjach kiedy okulary mogą nas ograniczać. W ofercie znajdziemy soczewki MyDay do korygowania wady sferycznej, jak i MyDay toric przeznaczoną dla osób z astygmatyzmem.

2. Drugie miejsce wśród użytkowników zajmują jednodniowe soczewki Dailies Total 1 od Alcon.

dailies-total-1

Jako pierwsze, a jednocześnie jedyne na świecie soczewki zawierają gradient uwodnienia. Wewnętrzna warstwa tej soczewki (nie wchodząca w kontakt z okiem) zawiera 33% wody. Zewnętrzna część soczewki zawiera natomiast ponad 80% wody, a przy samej powierzchni rogówki wartość ta może wynosić nawet 100% , dlatego soczewki zapewniają zapewniają całodniowy komfort dla oczu, wspaniałą ostrość wzroku oraz uczucie świeżości, a jednodniowy tryb noszenia jest najzdrowszy da naszego oka.

3. Na trzecim miejscu jest dwutygodniowa soczewka Acuvue Oasys with HYDRACLEAR Plus od Johnson & Johnson Vision Care.

oasys

Soczewki Acuvue Oasys są niezwykle chwalone przez użytkowników ze względu na wygodę. Posiadają super gładką powierzchnię co sprawia, że ich aplikacja jest bardzo prosta i komfortowa, a przy okazji dwutygodniowy tryb noszenia jest również bardziej ekonomiczny, szczególnie dla osób które na co dzień korzystają z „kontaktów”. Dużym plusem jest również to, że występują w dwóch różnych krzywiznach ( BC 8.4 oraz BC 8.8) przez co łatwiej je dopasować do konkretnego użytkownika.

4. Na kolejnym miejscu uplasowała się miesięczna soczewka Air Optix plus HydraGlyde.

airoptix

To soczewka która może być używana w trybie dziennym lub mieszanym, Air Optix plus HydraGlyde można nosić bowiem bez zdejmowania przez okres 6 dni. Dzięki zastosowanej w nich technologi SmartShield pozostaje ona czysta i wygodna podczas całego okresu użytkowania. Formuła HydraGlyde Moisture Matrix opatentowana przez firmę Alcon odpowiadająca za nawilżenie soczewek, sprawia ze jest unikalną i jedyną taką na rynku.

5. Piąte miejsce w naszym rankingu zajęła soczewka PureVision 2 HD.

purevision

Soczewki te zostały stworzone z myślą o użytkownikach, którzy chcieliby zrezygnować z codziennej aplikacja soczewek. Można je nosić w trybie ciągłym przez okres 30 dni i 29 nocy. Używanie tych soczewek gwarantuje świetną ostrość wzroku przez zastosowanie w nich technologi High Definition. Pure Vision 2 HD mają bardzo wysoki stopień uwodnienia co gwarantuje świetne nawilżenie przez cały okres ich noszenia, nawet podczas długiej i męczącej pracy przy komputerze, lub wielogodzinnym przebywaniu w pomieszczeniach klimatyzowanych.