Jak spalić tłuszcz z brzucha

0
jak spalić tłuszcz z brzucha

Brzuch to miejsce, w którym najszybciej odkłada się tkanka tłuszczowa. Nieprawidłowa dieta i brak ruchu bezpośrednio przyczyniają się do powstawania otyłości brzusznej i nieestetycznej oponki. U niektórych osób jest to związane z genetyką i odkładanie tłuszczu w tym miejscu mają często osoby o typie figury jabłka. Niestety ta przypadłość nie omija także szczupłych osób, u których można zauważyć odstający i obwisły brzuch. Istnieje kilka sposobów, których wdrożenie w codzienne życie pomoże pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z tej problematycznej partii ciała.

Jak spalić tłuszcz z brzucha?

Bez względu na to czy chodzi o brzuch czy inne partie, w procesie spalania tkanki tłuszczowej kluczowa jest dieta. Właściwe odżywianie stanowi 80% sukcesu w redukcji, więc jeżeli zmiany nie zaczniemy od kuchni, nie możemy liczyć na spektakularne efekty mimo morderczych treningów na siłowni. Warto zaznaczyć, że nie istnieje cudowny sposób na spalanie tłuszczu tylko z brzucha, przechodząc na dietę pozbędziemy się zbędnych kilogramów z całego ciała. Najlepszym sposobem będzie redukcja, czyli zwiększenie deficytu kalorycznego. Należy z jadłospisu wyeliminować cukry proste i zwiększyć podaż białka oraz ilość warzyw. Chodzi tu głównie o wyeliminowanie przetworzonej żywności, słodyczy i słodzonych napojów, tłustych potraw i fastfoodów oraz produktów pszennych. Możemy je zastąpić chudym mięsem i nabiałem, warzywami oraz ciemnym pieczywem. Warto pamiętać, że na diecie redukcyjnej jedzenie owoców jest dozwolone, ale ze względu na zawartość węglowodanów, powinniśmy je spożywać w pierwszej części dnia.
Aby dieta była skuteczna, należy ją połączyć z aktywnością fizyczną. Przede wszystkim regularne ćwiczenia kardio przyśpieszą spalanie tkanki tłuszczowej, można więc się zdecydować na bieganie czy jazdę na rowerze, które angażują cały organizm do wysiłku. Dodatkowo należy do tego dodać treningi na wzmocnienie mięśni brzucha, które jeszcze bardziej przyśpieszą spalenie tłuszczu z tej partii i ładnie wyrzeźbią okolice pasa.

Jak spalić tłuszcz z brzucha?- odpowiednia suplementacja

Sama suplementacja nie pomoże, jednak w połączeniu z dietą i ćwiczeniami może wspomóc spalanie tłuszczu z brzucha. Zamiast faszerować się cudownymi tabletkami na odchudzanie, warto stosować naturalne spalacze tłuszczu, dodając je do codziennych potraw. Przyprawami skutecznie podkręcającymi metabolizm są między innymi papryka chilli, pieprz cayenne, cynamon i błonnik. Posiadają one właściwości rozgrzewające, co przyśpiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo warto się suplementować l-karnityną, która pomaga pozyskiwać energie z nadmiaru tłuszczu oraz chrom, hamujący apetyt na słodycze. Dobrym wyborem będzie picie zielonej herbaty, należy jednak pamiętać, aby była ona wysokiej jakości, najlepiej w formie liściastej. Herbaty w torebkach często są tylko aromatyzowane, więc nie posiadają właściwości detoksykacyjnych i odchudzających.
Połączenie diety, aktywności fizycznej oraz suplementacji pomoże skutecznie i zdrowo pozbyć się nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha.