Szczoteczka do aparatu ortodontycznego – jakie są dostępne opcje?

0
Szczoteczka do aparatu ortodontycznego – jakie są dostępne opcje?

Aparat ortodontyczny dla wielu osób jest sposobem na poradzenie sobie z kompleksami związanymi z krzywym zgryzem. Wymaga on jednak szczególnego dbania o higienę jamy ustnej. W tym celu wykorzystuje się specjalne szczoteczki. Jakie modele stworzone z myślą o aparacie ortodontycznym są dostępne na rynku?

Czym cechuje się szczoteczka do zębów z aparatem?

Aparat ortodontyczny składa się z dziesiątek niewielkich elementów, jak zamki, łuki czy pierścienie. Tworzą one niewielkie szczeliny, w których gromadzą się resztki jedzenia. Szczoteczka do zębów z aparatem – dzięki swojej konstrukcji – dociera do nawet zakamarków jamy ustnej. Pozwala więc na skuteczne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych, znacznie precyzyjniej niż z użyciem standardowego akcesorium.

Szczoteczki do zębów z aparatem ortodontycznym dostępne na rynku

Obecnie na rynku znaleźć można wiele szczoteczek do zębów z aparatem ortodontycznym. Różnią się one od siebie dokładną budową i wielkością. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, warto skupić się na długości włosia, kształcie główki i materiałach, z których wykonano szczoteczkę. Długie włoski w kształcie litery V pozwalają na docieranie do trudno dostępnych przestrzeni. Główka powinna być niewielka, by umożliwiać łatwe manewrowanie. Takie szczoteczki wykonuje się zwykle z tworzyw sztucznych.

Szczoteczka do mycia zębów z aparatem stałym GUM® ORTHO

Wybór szczoteczek do mycia zębów z aparatem ortodontycznym jest ogromny. Niektóre opcje cieszą się jednak znacznie większą popularnością niż inne. Ciekawym wyborem jest szczoteczka GUM® ORTHO – https://www.sunstargum.com/pl-pl/produkty/szczoteczki-do-zebow/gum-ortho-szczoteczka-do-zebow.html. Wyposażono ją w małą główkę z miękkim włosiem i ergonomiczną rączkę ułatwiającą trzymanie. Włoski zostały przycięte w kształt litery V. Dzięki temu możliwe jest usuwanie zanieczyszczeń z trudno dostępnych przestrzeni pomiędzy metalowymi elementami aparatu.

Szczoteczka do czyszczenia zębów z aparatem GUM® ORTHO jest innowacyjnym produktem, ułatwiającym zachowanie higieny każdego dnia. Warto mieć ją w swoim domu i korzystać przez cały okres leczenia ortodontycznego. Odpowiednio precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń wpływa bezpośrednio na zdrowie zębów, szczególnie narażonych na psucie pod metalowymi elementami – mówi specjalista z firmy SUNSTAR oferującej szczoteczkę GUM® ORTHO.

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do czyszczenia zębów z aparatem?

Mycie zębów szczoteczką do aparatu ortodontycznego

Szczoteczka do czyszczenia zębów z aparatem musi pozwalać na wygodne korzystanie. Warto wybierać modele z ergonomiczną rączką. Powinny ułatwiać manewrowanie, by docierać do trudno dostępnych przestrzeni. Niezwykle istotne jest też wybranie modelu o odpowiednio długim włosiu. W nowoczesnych szczoteczkach stosuje się specjalnie docięte włoski, które pozwalają na docieranie w trudno dostępne przestrzenie między metalowymi elementami a zębami.

Szczoteczka do mycia zębów z aparatem stałym musi być przede wszystkim wygodna. Trzeba bowiem pamiętać, że będziesz korzystać z niej każdego dnia. Leczenie ortodontyczne trwa zwykle od kilku miesięcy do nawet kilku lat. W tym czasie możliwe jest przetestowanie nawet kilku modeli akcesoriów do utrzymania higieny w jamie ustnej i wybranie odpowiedniego dla siebie.