Dlaczego warto odchudzać się z dietetykiem?

0
Dlaczego warto odchudzać się z dietetykiem?

Przeczytanie w Internecie setki poradników, przewertowanie kilku książek kucharskich, rozmowy z koleżankami, posiłkowanie się dietami gwiazd czy tymi pokazywanymi w porannych programach dla gospodyń domowych – to wszystko nieskuteczne metody odchudzania. A wszystko dlatego, że nie opierają się na potrzebach naszego organizmu, a tylko na takich potrzebach, jakie funkcjonują w większości społeczeństw. Nie ma więc co wierzyć, że stosowana przez wszystkich dieta odchudzająca szczęśliwie sprawdzić się także u nas.

Dieta na miarę

Każdego rodzaju dieta, także ta odchudzająca może być skuteczne wyłącznie wówczas, jeśli pasuje do naszego organizmu. Popularna kiedyś dieta 1000 kalorii jest w porządku, ale dla osób aktywnych fizycznie jest wykluczona, nie nadaje się także dla kobiet po ciąży i kilku innych grup – dlatego powinna być stosowana wyłącznie u osób zdrowych i takich, którym ten sposób odchudzania odpowiada i służy.

Stosowanie niewłaściwej i źle dobranej do naszych potrzeb diety odchudzającej może skutkować nie tylko jej nieskutecznością, co gorsza może pogarszać ogólną kondycję naszego organizmu, a nawet prowadzić do przybrania na wadze. Dlatego tak istotne jest sprawdzenie kilku parametrów naszego organizmu i zestawienie ich z jedzeniem, które naprawdę lubimy i o którym można powiedzieć, że nam służy.

Jak wygląda spotkanie z dietetykiem

By powstała idealna dla nas dieta odchudzająca konieczne jest spotkanie z dietetykiem. Na takim spotkaniu ustala się co będzie dla nas dobre, a co na pewno nie.

Co sprawdzi i o co zapyta dietetyk?

  • Przebyte choroby
  • Ciąża i karmienie
  • Wahania wagi w ostatnich latach
  • Typy stosowanych diet
  • Możliwości – czyli jaki wpływ na nasz sposób odżywiania ma praca, życie rodzinne czy przyzwyczajenia
  • Poprosi o wykonanie podstawowych badań z krwi i moczu
  • Zapyta o preferencje – jaki rodzaj kuchni lubimy, czy mieszkamy sami czy z rodziną itd.

Spotkanie z dietetykiem będzie nas kosztować od 100 do 500 zł – zależy od miasta, typu specjalisty i zakresu naszych potrzeb. Jednak po dwóch spotkaniach powinny być gotowe wskazania, na których podstawie powstanie nasza dieta odchudzająca. Po takich wskazaniach będziemy mogli opracować dietę samodzielnie na podstawie wskazówek i list produktów, które zostaną nam wydane lub zlecić opracowanie diety specjaliście. To oczywiście dodatkowe koszty, ale jeśli dietetyk określił specjalne wskazania, tylko opracowana przez specjalistę dieta odchudzająca będzie właściwym rozwiązaniem. Takimi specjalnymi warunkami mogą być np. hormony, jakie przyjmujemy, inne leki, choroby przewlekłe, uczulenia i alergię. Może się też okazać, że nasz organizm jest mocno zatruty toksynami, co będzie widoczne po badaniach skóry i włosów, wówczas dietę odchudzającą powinna poprzedzić dieta zbilansowana, która dopiero przygotuje organizm do właściwego odchudzania.

Sprawdź ofertę diety odchudzającej na https://lodzkiepudelko.pl/nasze-diety/dieta-fit-odchudzajaca