Skuteczne metody zapobiegania próchnicy

0
Skuteczne metody zapobiegania próchnicy

Najlepszą metodą zapobiegania próchnicy jest zbilansowanie diety oraz odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej. Jednak nie każdy z nas ma ochotę rezygnować z przyjemności w postaci ciastka, czy kawy. Jak więc walczyć z próchnicą?

Metody zapobiegania próchnicy

Ważnym elementem jest dieta bogata w owoce i warzywa, a w szczególności jabłka. Oprócz witaminy C posiadają one mikroelementy usuwające osad nazębny. Ważne jest również systematyczne i dokładne szczotkowanie zębów, najlepiej z pomocą szczoteczek sonicznych, które usuwają więcej osadu ze szkliwa. Niezbędna jest również nić dentystyczna, z której pomocą pozbędziemy się resztek jedzenia. Jednak wszystkie z nich nie gwarantują braku próchnicy, ponieważ powodują je bakterie znajdujące się w całej jamie ustnej.

Walka z bakteriami

Zdrowe zęby kojarzą nam się ze śnieżnobiałym uśmiechem. Mimo uderzającej bieli, szkliwo zęba może być słabe i narażone na reakcje zachodzące w jamie ustnej. Zęby mogą się demineralizować, a w efekcie ulec próchnicy i wykruszaniu. Można, a nawet trzeba temu zapobiegać. Najprostszym, tanim i najefektowniejszym sposobem na likwidowanie niszczących zęby bakterii jest stosowanie płynu do płukania jamy ustnej. Już niewielka jego ilość niszczy bakterie, a co za tym idzie, niweluje ryzyko powstawania próchnicy. To jednak tylko cząstka jego możliwości. Odpowiednio wybrany płyn odbudowuje również szkliwo zębowe, zmniejszając demineralizację, usuwa osad nazębny i zmniejsza kamień.

Wybór płynu

Plyn do płukania ma różne właściwości, dlatego, aby skutecznie walczyć z próchnicą, należy wybrać odpowiedni dla siebie. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji, w tym LISTERINE® GREEN TEA, który po użyciu chroni nasze zęby aż przez 24 godziny. Zielona herbata posiada naturalny fluor i katechiny, co doskonale wpływa na stan zębów i dziąseł. Utrzymuje odpowiednie PH w ustach i działa dobroczynnie na parodontozę. Systematyczne płukanie płynem z zieloną herbatą jamy ustnej skutecznie powstrzyma próchnicę.

Więcej informacji znajdziesz na www.listerine.pl