Ekspres ciśnieniowy w kuchni do 1500 zł

0
kawa

7Większość z nas lubi kawę. Mówi się, ze nic tak nie pobudza rano, jak filiżanka wyśmienitej, mocnej kawy z dobrego, ciśnieniowego ekspresu. Dlaczego warto zdecydować się na zakup tego urządzenia? Czy ekspresy ciśnieniowe są drogie? Jaki wybrać spośród szerokiej oferty rynkowej?

Dlaczego warto mieć ekspres ciśnieniowy?

Kawa rozpuszczalna jest wygodna w użyciu, ale kardiolodzy jej unikają nawet na ciężkim dyżurze. Jest to pewna wskazówka dla miłośników kawy – w przypadku espresso – aromatycznego napoju przygotowanego w ekspresie ciśnieniowym, mamy do czynienia z kawą nie tylko o wyższych walorach smakowych, ale też zdrowszą dla naszego serca i żołądka. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zakup ekspresu.

Urządzenie to pozwala na wyciągniecie z każdego ziarenka kawy maksimum smaku i aromatu, dlatego jest niezbędnym elementem wyposażenia kuchni każdego szanującego się miłośnika kawy.

Wbrew pozorom, które sugeruje nam użyteczność ekspresów ciśnieniowych, całkiem dobry model tego pożytecznego urządzenia, możemy kupić w cenie nie przekraczającej 1500 złotych.

Kredyty pozabankowe na get-money.pl pomagają w zaopatrzeniu się w taki sprzęt nawet w przypadku niewielkiego budżetu – przy minimum formalności i niewielkich ratach zakup staje się zupełnie nieodczuwalny.

Ekspresy ciśnieniowe do 1500 zł – w czym wybieramy?

Spośród dostępnych w tym przedziale cenowym urządzeń, na uwagę zasługują modele marek takich jak DeLonghi, Krups i Melitta. To liderzy w produkcji ciśnieniowych ekspresów do kawy – nazwy tych firm kojarzymy z dużo droższymi urządzeniami, ale jak widać można sobie na nie pozwolić nawet przy stosunkowo niedużym budżecie. Przy tym renoma wymienionych producentów gwarantuje nam niezawodność działania ekspresu przez całe lata po zakupie.

W cenie do 1500 złotych dostaniemy również doskonałe ekspresy znanych firm Zelmer i Philips, których bez wątpienia nie trzeba nikomu przedstawiać.

Co potrafią modele tych marek dostępne w cenie poniżej 1500 złotych? Okazuje się, ze nieco więcej, niż tylko zaparzyć espresso.

Możliwości ekspresów ciśnieniowych na każdą kieszeń

Nawet niedrogie ekspresy dobrych marek w większości przypadków mają elektroniczny wyświetlacz ułatwiający sterowanie i informujący o konieczności oczyszczenia pojemnika na fusy.

Niektóre modele umożliwiają nawet wybór temperatury kawy, oraz możliwość indywidualnego programowania zgodnie z własnymi przepisami na kawę. Spieniacz mleka i młynek stwarzają możliwość stworzenia doskonałego latte ze świeżo zmielonej kawy w wybranym gatunku. Przydatna jest również funkcja automatycznego czyszczenia ekspresu z kamienia. Ekspresy ciśnieniowe w cenie 1000-1500 złotych w większości przypadków prezentują się w kuchni bardzo dobrze i można śmiało umieszczać je w eksponowanych miejscach, gdzie poza spełnianiem swojej funkcji będą stanowiły efektowną, nowoczesną ozdobę.

Jeśli jeszcze nie posiadasz ekspresu ciśnieniowego, warto rozważyć jego zakup. W cenie poniżej 1500 złotych możesz zapewnić sobie poranki z doskonała kawą na lata.