Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć

0
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć

Z trądzikiem zmagają się nie tylko nastolatkowie. Spotyka się go także u osób dorosłych. Niezależnie od tego, w jakim wieku musimy z nim walczyć, może on zostawiać na naszej twarzy nieestetyczne blizny. Na szczęście obecnie istnieje wiele sprawdzonych i skutecznych sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Profilaktyka

Kiedy mamy cerę trądzikową, powinniśmy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Na początek kupujmy kosmetyki, które nie wysuszają skóry. Kolejny krok to regularne peelingi – koniecznie enzymatyczne. Innego rodzaju peelingi mogą zaszkodzić osobom z cerą trądzikową, gdyż prowadzi do dalszego roznoszenia bakterii na twarzy. Usuwanie martwego naskórka jest jednak istotne, ponieważ dzięki temu oczyszczamy twarz i sprawiamy, że pozostałe kosmetyki lepiej się wchłaniają, dlatego powinno się sięgać po peelingi enzymatyczne, bezpieczne dla skóry. Na dobrze oczyszczoną buzię należy nałożyć krem nawilżający. Nawet podkład powinien być dostosowany do cery trądzikowej. Jeśli wybierzemy taki, który zbyt mocno przesusza możemy być pewni, że na twarzy pojawią się kolejne wypryski.

Blizny po trądziku

Powstają one zazwyczaj wtedy, gdy zmagamy się z większymi krostkami i stanami zapalnymi. Ogromnym błędem osób z trądzikiem jest to, że samodzielnie próbują pozbyć się zmian. Zazwyczaj robią to bez odpowiedniego przygotowania, zanieczyszczonymi rękami. Starają się usunąć całą zalegającą w krostce wydzielinę, przez co często za mocno przyciskają skórę. W ten sposób tworząc dodatkowe blizny. Dlatego też bardzo ważne jest, by nie wyciskać i nie rozdrapywać żadnych zmian.

Jak zwalczać?

Sposobów jest kilka. Ważna jest dobrze dobrana pielęgnacja. Jeśli sami nie potrafimy dobrać kosmetyków, możemy skonsultować się z dermatologiem, który z pewnością nam pomoże. Warto także wyposażyć się w środki lecznicze. Przykładem takiego preparatu jest żel Sutricon. Dzięki temu, że jest to żel silikonowy, skutecznie zmniejsza on blizny. Jego aplikację warto połączyć z delikatnym masażem. Na stronie wszystkoobliznach.pl znajdziemy informacje o tym, jak na naszą skórę oddziałują żele i plastry silikonowe. Z bliznami po trądziku można i należy walczyć. Proces ten może trwać nieco długo, ale warto być cierpliwym. Codzienna pielęgnacja, wykorzystanie wysokiej jakości środków leczniczych i regularność, to recepta na piękną i zdrową cerę.