Jak dobrać kosmetyk do potrzeb swojej skóry?

0
Jak dobrać kosmetyk do potrzeb swojej skóry

Pielęgnowanie skóry ciała to pierwszy krok do pięknego wyglądu. Żaden makijaż nie jest w stanie ukryć niedoskonałości czy cery przesuszonej. Jednak nie tylko skóra twarzy ma duże znaczenie, warto dbać o całe ciało poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Dobór ich nie zawsze jest łatwy, a nieprzemyślane zakupy mogą prowadzić do różnych konsekwencji, dlatego na skórze nie warto eksperymentować.

Określ typ skóry

Przed wyborem balsamu do ciała, kremu oczyszczającego lub olejku do twarzy należy zdefiniować, jaki rodzaj skóry posiadamy. To pierwszy krok w celu poprawienia jej kondycji i co najważniejsze, uniknięcia pogorszenia jej stanu. Przy cerze tłustej nieodpowiednie kosmetyki mogą prowadzić do nadmiernego wydzielania sebum, co w konsekwencji wzmoże problemy, zamiast ich usunąć. I odwrotnie, cera sucha może stać się jeszcze bardziej przesuszona, jeśli wybrane preparaty będą dedykowane innemu rodzajowi skóry. Wskazane jest także unikanie kosmetyków uniwersalnych, do każdego rodzaju cery.

 

Sprawdź skład

Wybierając kosmetyki zawsze upewniaj się, że nie posiadają w sobie żadnych szkodliwych substancji. Najlepiej, by skład był łagodny, dzięki czemu nie podrażni skóry i nie wywoła reakcji alergicznej. Kosmetyki przebadane dermatologicznie, dopasowane do poszczególnych rodzajów cery, o naturalnych składnikach znajdują się na oriflame.com. W kosmetykach unikać należy przede wszystkim formaldehydów, konserwantów, parabenów, parafiny, SLS, syntetycznych zapachów i barwników.

 

Wiek też ma znaczenie

 

Pielęgnację skóry warto rozpocząć już w wieku 20. lat. To wtedy powoli rozpoczynają się pierwsze procesy starzenia, których rozwój hamować można odpowiednio dobranymi kosmetykami. Po 30. konieczne będzie stosowanie preparatów nawilżających i ujędrniających, co przyczyni się do promiennego wyglądu i uniknięcia powstawania zmarszczek. Istotne jest dbanie przede wszystkim o twarz, szyję i dekolt, ponieważ to tam widać pierwsze oznaki starzenia się. Dla kobiet po 40. najlepsze będą preparaty zawierające kolagen, który doda skórze jędrności i sprężystości, dodatkowo nawilży i odżywi.