Jak samodzielnie rzucić palenie?

0
Jak samodzielnie rzucić palenie

Palenie papierosów, jak każde inne uzależnienie w dużym stopniu wyniszcza organizm i ubezwłasnowolnia osobę, która wpadła w jego sidła. Zdobycie się na odwagę i zauważenie skutków, jakie palenie niesie ze sobą to już pierwszy krok do wolności.

Dlaczego tak trudno rozstać się z papierosami?

Podobnie jak stwierdzenie, iż bez alkoholu nie ma dobrej zabawy, tak i hasło: bez papierosa nie ma relaksu, są nieprawdziwe. Osoba uzależniona mylnie kojarzy palenie z czymś, bez czego nie można się obyć podczas przerwy w pracy czy intensywnego dnia. Papieros jest reakcją na stres, nerwy i nieprzyjemne sytuacje, a przecież to tak nie działa. Mimo wiedzy o szkodliwości palenia papierosów, wciąż ich obecność w życiu wielu ludzi jest bardzo duża.

Aby udało się samodzielnie zrzucić palenie, należy uświadomić sobie ten często popełniany błąd, jakim jest traktowanie papierosa jako uspokajacza i zrozumieć, że przynosi on wyłącznie same szkody dla zdrowia.

O tym właśnie mówi prosta metoda jak rzucić palenie Allen Carr

O metodzie słów kilka

Allen Carr to człowiek, który zmagał się z paleniem przez 30 lat. Przez tak długi czas podejmował nieskuteczne próby wyjścia z nałogu wykorzystując wszystkie znane sposoby, jakie były wtedy dostępne, a także tworząc własne. Moment, w którym Carr zrozumiał, dlaczego wciąż mu się nie udaje był uświadomieniem sobie, czym dla niego jest papieros. A był sposobem na relaks. Człowiek ten, jako osoba znająca problemy pojawiające się podczas podejmowanych prób doskonale wiedział, jakie kroki podejmować, by nie wrócić do nałogu.

Obecnie skuteczność tej metody wynosi ponad 50%. Czy to dużo? Oczywiście, że tak! W porównaniu z innymi metodami, gdzie poziom utrzymuje się na 5%, sposób na rzucenie palenia od Allena Carra jest niezwykle skuteczny. Potwierdzają to klienci klinik Carra, do grona których należą również osoby znane i popularne. Sposób nie skupia się na zapobieganiu palenia, ale znalezieniu przyczyn sięgania po papierosa i likwidowaniu ich.