Do armii albo na statek kosmiczny: zegarki G-SHOCK

0
Do armii albo na statek kosmiczny zegarki G-SHOCK

Zegarki G-SHOCK to linia projektowana i produkowana przez japońską firmę Casio. Słyną z bardzo rozbudowanej, futurystycznej formy. Ich nazwa wzięła się od systemu antywstrząsowego, w który został wyposażony każdy z modeli. Wyglądają na przeładowane różnego rodzaju dodatkowymi funkcjami i takie są w rzeczywistości. Przyglądamy im się dziś bliżej.

Jakie funkcje mają zegarki męskie G-SHOCK?

Zależą one od serii i modelu, ale wśród najciekawszych i najmniej typowych znajdziemy kilka. Pierwszymi z nich są na przykład odporność na błoto i wstrząsy, synchronizacja czasu za pomocą fal radiowych dzięki systemowi Global Radio Controlled, wskazywanie aż 29 stref czasowych, pozyskiwanie energii z promieni słonecznych (seria Master of G).

Inne przykłady ciekawych rozwiązań to automatyczny kalendarz, liczne i rozbudowane alarmy (seria G-Steel) oraz wodoszczelność do 200 m (seria G-SHOCK Style).

Jakie znamy linie zegarków G-SHOCK?

Linia zegarków męskich G-SHOCK ma jeszcze kilka podrodzajów. O kilku z nich już wspomnieliśmy, teraz chcielibyśmy je dokładniej opisać.

G-SHOCK MASTER OF G

Zegarki G-SHOCK MASTER OF G charakteryzują się licznymi funkcjonalnościami. Na pierwszy rzut oka mają tarcze tak bogate, że aż nieczytelne (jak model GWG-100-1A3ER). Właściciele jednak po niedługim czasie wprawnie posłużą się wskazywanymi przez nie informacje. Modele w tej serii są w całości wykonane z tworzywa sztucznego (szkiełko jest mineralne), mają LED-owe podświetlenie tarczy i mechanizm kwarcowy Tough Solar.

gwg-100-1a3er

G-SHOCK G-STEEL

Sądząc po nazwie, można spodziewać się w nich stalowych elementów, i tak jest w istocie. Ze stali wykonane zostały koperty zegarków G-STEEL. Pasek wciąż zrobiony jest z tworzywa sztucznego, jak na przykład w modelu GST-400G-1A9ER. Ten zegarek zasilany jest na baterie i wskazuje godziny w wybranym przez nas systemie: 12 albo 24 h. Tutaj najczęstsze połączenia kolorystyczne to czarne tworzywo + miedziano-stalowa koperta.

gst-400g-1a9er

G-SHOCK STYLE

Zegarki G-SHOCK STYLE to wariacje na temat formy czasomierzy wielozadaniowych. Kiedy wydaje się, że nie da się ich bardziej przesycić, do licznych usprawnień dodany jest jeszcze ciekawy projekt. Można tu wyróżnić 4 wersje: czarno-złotą, w stylu popękanej ziemi, ozdobioną wzorem moro oraz stylizowaną na jeans. Przykładem niech będzie model GD-100GB-1ER, którego bateria ma długą żywotność.

gd-100gb-1er

Podsumowanie

Zegarki G-SHOCK to charakterystyczne produkty. Mają bardzo nowoczesną formę, według niektórych nawet przeładowaną. Jesteśmy jednak pewni, że znajdą się amatorzy zastosowanych tu rozwiązań technicznych. Podejrzewamy, że producentowi chodzi tu przede wszystkim o użyteczność, nie estetykę (choć i o nią zadbał w ostatniej z omawianych serii).

Każdą z wymienionych serii zegarków można kupić w sklepie Luxtime. Polecamy zwłaszcza fanom futurystycznych projektów.