Idealny oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka – jak wybrać?

0

 

Jakość powietrza ma ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale także zdrowie. Z roku na rok coraz więcej uwagi poświęcamy nie tylko dbałości o środowisko, ale również trosce o to, czym oddychamy. Szczególnie podatne na wszelkie zanieczyszczenia obecne w powietrzu są nasze dzieci. Codzienne sprzątanie czy nawet odkurzanie nie jest wystarczające w walce z zanieczyszczeniami. Mamy tu bowiem na myśli nie tylko kurz, ale także smog oraz będące zmorą alergików pyłki roślinne i drobnoustroje, takie jak roztocza. Co więc można zrobić, aby zapewnić swojemu dziecku odpowiednią jakość powietrza, a tym samym dobry i spokojny sen? Warto zainteresować się głębiej kwestią oczyszczania, a także nawilżania powietrza oraz przyjrzeć się, jakie oczyszczacze powietrza do pokoju dzieci są dostępne.

 

 

  1. Oczyszczacze powietrza – podstawowe informacje
  2. Nawilżanie i co jeszcze?
  3. Oczyszczacze dedykowane potrzebom dziecka – na co zwrócić uwagę?

 

 

 

 

 

 

Szereg udogodnień w jakie wyposażone są obecne na rynku oczyszczacze sprawia, że decyzja o zakupie będzie korzystnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Funkcja blokady rodzicielskiej, cichy tryb nocny, pomiar jakości powietrza czy opcje dodatkowego nawilżania, to tylko kilka z funkcji, które oferują. Jaki oczyszczacz powietrza będzie więc odpowiedni do pokoju dziecka? Na co zwrócić uwagę i o co pytać ekspertów? Oto kilka faktów i wskazówek dotyczących oczyszczaczy powietrza.

 

Oczyszczacze powietrza – podstawowe informacje

Podstawową funkcją oczyszczaczy powietrza jest filtracja, zapewniająca usunięcie zanieczyszczeń takich jak alergeny, kurz, smog, bakterie, zarodniki grzybów czy wirusy. Zanieczyszczenia te szczególnie niebezpieczne są dla dzieci cierpiących na choroby płuc oraz alergików. Rodzaj zastosowanego filtra determinuje funkcję oczyszczacza. Najpopularniejsze są obecnie filtry HEPA. Decydując się na zakup oczyszczacza, pamiętaj także, że skuteczność jego działania uzależniona jest również od właściwej konserwacji i serwisu oraz regularnej wymiany filtrów.

 

 

Nawilżanie i co jeszcze?

 

Specjalne filtry, w które wyposażone są niektóre oczyszczacze dla dzieci pozwalają na jednoczesną jonizację powietrza, a także jego dodatkowe nawilżanie, co z pewnością sprawdzi się u młodszych dzieci, w przypadku których często suche powietrze powodować może wysychanie i podrażnienie śluzówki nosa i gardła, czyniąc je bardziej podatnymi na podrażnienia i wnikanie drobnoustrojów chorobotwórczych, takich jak bakterie czy wirusy. Szeroki wybór oczyszczaczy możecie znaleźć m.in. na stronach, takich jak Zdrovi.pl, gdzie bez problemu znajdziesz i dopasujesz odpowiedni do potrzeb Twojego dziecka oczyszczacz.

 

Jednym z dodatkowych atutów dzisiejszych oczyszczaczy jest także neutralizacja nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu możemy cieszyć się nie tylko czystym, ale i świeżym powietrzem. Ponadto część z filtrów wyposażona jest w automatyczne czujniki poziomu zanieczyszczeń, temperatury czy wilgotności.

 

 

Oczyszczacze dedykowane potrzebom dziecka – na co zwrócić uwagę?

 

Oczyszczacze powietrza do pokoju dzieci obecne na rynku dzięki niewielkim rozmiarom możemy bez problemu zamontować w każdym pomieszczeniu, dostosowując moc urządzenia do jego powierzchni, otrzymując tym samym maksymalną wydajność pracy.

 

Istotne jest także samo umiejscowienie oczyszczacza. Wybieraj miejsca, w których cyrkulacja powietrza jest największa, będą to więc na przykład okolice okna. Dla lepszej efektywności oczyszczacz umieść w pomieszczeniu, w którym dziecko spędza najwięcej czasu. Specjalna funkcja blokady ustawień stanowi zabezpieczenie przed ingerencją ze strony dzieci, dzięki temu zyskujemy pewność bezpieczeństwa i komfort użytkowania.

 

Kolejną istotną kwestią na którą musimy zwrócić uwagę wybierając oczyszczacze do pokoju dziecka to poziom generowanego hałasu. Zaleca się, aby nie był on większy niż 35 dB. Część oczyszczaczy zaprojektowanych specjalnie z myślą o pokoju dziecka, wyposażonych jest w specjalny cichy tryb pracy nocnej. Zdecydowanie innowacyjnym i ciekawy udogodnieniem w obsłudze dzisiejszych oczyszczaczy powietrza jest możliwość sterowania ustawieniami za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu możemy bez problemu włączyć bądź wyłączyć urządzenie bez konieczności wchodzenia do pokoju.

 

 

Odpowiednie oczyszczacze powietrza do pokoju dzieci muszą spełniać kilka podstawowych wymagań, które z pewnością warto rozważyć przystępując do zakupu. Dostępne na rynku oczyszczacze oferują szereg właściwości, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców, sprawiając, że ich użytkowanie jest proste, przyjemne i bezpieczne.