Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Przegląd najlepszych modeli

0
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Przegląd najlepszych modeli

Pozbycie się zarazków i zanieczyszczeń z wnętrza naszego domu to podstawa do tego, aby cała rodzina mogła w zdrowiu i radości spędzać razem czas. Dlatego właśnie tak bardzo dbamy o regularne odkurzanie, ścieranie kurzy i mycie okien. Bardzo często jednak w ferworze tych wszystkim nam znanych obowiązków domowych – zapominamy, że mogą one nie być wystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa sobie i pozostałym domownikom. Bakterie znajdują nowe sposoby i w dalszym ciągu przyczyniają się do pogorszenia naszego zdrowia. Główne objawy które powinny Cię zaniepokoić to problemy z oddychaniem, nawracające infekcje i przeziębienia oraz przesuszona skóra. Czego są to następstwa? Właśnie występowania zanieczyszczeń i bakterii w powietrzu twojego domu. Choć mogłoby się wydawać, że wszelkie alergie pozostawiasz za drzwiami – nic bardziej mylnego. Podążają one za Tobą i mogą nieźle namieszać, jeżeli nie zdecydujesz się z nimi walczyć. A czy istnieje sposób, aby ograniczyć konsekwencje ich występowania? Oczywiście, że tak – najlepszy będzie w tym wypadku zakup oczyszczacza powietrza. Urządzenie to ma za zadanie dokładne przefiltrowanie powietrza w Twoim domu i następnie zwrócenie go w czystej postaci. W ten sposób zostaje ono pozbawione wszelkich zanieczyszczeń i nie będzie już drażnić twoich dróg oddechowych – bądź twojego dziecka. Nie jest to oczywiście najtańsze urządzenie, gdyż musi przejść przez niezbędne testy i posiadać certyfikaty świadczące o jego skuteczności – ale jest to na pewno bardzo dobra inwestycja. Nie lekceważ pojawiających się objawów, gdyż dopiero za kilka bądź kilkadziesiąt lat możesz zacząć żałować, iż nie zainterweniowałeś wcześniej.

Oczyszczacz powietrza ranking

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór konkretnego sprzętu w taki sposób, aby mieć pewność, że jest on dobrze dopasowany do naszego domu – to bardzo trudne zadanie. Właśnie dlatego przygotowaliśmy opis kilku najbardziej popularnych modeli, z których możesz wybrać taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Przede wszystkim zwracaj uwagę na to jaką technologie posiada wybierane przez Ciebie urządzenie. Im więcej funkcji i właściwości – tym mniejszą uwagę będziesz mu poświęcać, gdyż całą pracę wykona on samodzielnie.

Na stronie http://naszglospoznanski.pl/dlaczego-warto-kupic-oczyszczacz-powietrza/ znajdziesz najlepszy ranking roku 2019, gdzie każdy oczyszczacz powietrza został poddany dokładnej analizie. Jak każdy inny ranking, opisuje on szczegółowe parametry jakie posiada każdy oczyszczacz powietrza i który z nich będzie najlepszy w stosunku do swojej ceny. Zapoznanie się z nim może pomóc Ci w wyborze dobrego sprzętu, który będzie Ci służył potem przez wiele lat.

Pamiętaj jednak, że ranking oczyszczaczy powietrza nie jest w stanie opisać każdego produktu, więc warto zapoznać się również z danymi z 2018 roku – a nawet wcześniejszych lat. Być może idealny produkt dla Ciebie to jeden z mniej znanych modeli.

Oczyszczacz powietrza Philips

oczyszczaczpowietrzaphilips

Opinie jednoznacznie wykazują, że najlepsze dostępne modele z firmy Philips to oczyszczacz powietrza AC3256 i AC2887. Są one wyposażone w najwyższej klasy technologie, które sprawiają, że urządzenie eliminuje prawie 100% wszelkich bakterii i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu danego mieszkania. Marka Philips od lat cieszy się ogromnym zaufaniem wśród osób poszukujących nowego sprzętu domowego – a wynika to przede wszystkim z wysokiej jakości ich sprzętów. Dbają oni o skuteczność, estetyczny wygląd i funkcjonalność swoich urządzeń – to zwyczajnie bardzo dobre produkty. Tak samo właśnie oceniany jest każdy oczyszczacz powietrza wyprodukowany przez firmę Philips.

Oczyszczacz powietrza Sharp

oczyszczaczpowietrzasharp

Oczyszczacz powietrza Sharp to kolejne urządzenie, po które powinieneś sięgnąć, jeżeli zależy Ci na tym, aby miało one dobre opinie uprzednich użytkowników. Zarówno Sharp KC-A50EUW jak i Sharp KC-A40EUWto sprzęty w dobrej cenie, które często wybierane są przez osoby posiadające dzieci. Ich skuteczność potwierdzona jest odpowiednimi certyfikatami i nie musisz się obawiać, że w jakikolwiek sposób mogą one pogorszyć jakość powietrza w twoim  otoczeniu. Nie czekaj na to, aż faktycznie zauważysz pogarszający się stan zdrowia któregokolwiek z członków rodziny – oczyszczacz powietrza Sharp ma opinie sprzętu z najwyższej półki. 

Oczyszczacz powietrza Xiaomi

oczyszczaczpowietrzaxiaomi

Xiaomi Mi Air Purifier 2 to oczyszczacz powietrza, o którym mogłeś słyszeć już wcześniej, gdyż również on posiada dobre opinie użytkowników. Jest to urządzenie tańsze od pozostałych, więc może być idealnym pomysłem na twój pierwszy oczyszczacz powietrza. Jest uznawane za bardzo energooszczędne i estetyczne – dzięki czemu na pewno nie będziesz mieć problemu z tym, aby postawić go na widocznym miejscu w swoim domu. 

Co ciekawe, pozytywne opinie często zwracają uwagę w szczególności na fakt, że oczyszczacz powietrza Xiaomi może być sterowany poprzez aplikację. Jak wszyscy wiemy, w obecnych czasach jest to najczęściej wybierana forma zarządzania m.in. robotami do mycia okien bądź odkurzania – możliwość kontroli oczyszczacza w ten sposób to więc bardzo duża wygoda i dodatkowy komfort dla klienta. Być może już niedługo większość naszych obowiązków domowych będzie wykonywana przez roboty i sprzęty domowe!

Oczyszczacz powietrza Webber

oczyszczaczpowietrzawebber

Zanim podejmiesz ostateczną decyzje, koniecznie sprawdź jeszcze oczyszczacz powietrza Webber AP8400, AP8500 i AP9405B. Są to sprzęty bardzo tanie, więc nie posiadają one być może wszelkich ciekawych funkcji, ale mają wszystko to, co jest niezbędne do wyczyszczenia powietrza w twoim mieszkaniu. Sprawdzą się one idealnie w szczególności w małych mieszkaniach i wśród osób zamieszkujących przedmieścia, gdzie problem smogu jest trochę mniejszy niż w centrum.

Webber AP8400, AP8500 i AP9405B posiadają możliwość ułatwiającą Ci codzienne funkcjonowanie –możesz ustawić swój oczyszczacz powietrza tak, aby pracował przez konkretną ilość godzin a następnie się wyłączył. Masz w ten sposób kontrolę nad jego działaniem i wybierasz sobie samodzielnie czas, gdy będzie on filtrował powietrze.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? – wniosek

Po lekturze tego tekstu masz już może lepsze pojęcie na temat tego jaki oczyszczacz powietrza chcesz wybrać do swojego mieszkania. Mamy nadzieje, że zdajesz sobie teraz sprawę z tego jak bardzo przydatne jest to urządzenie i wiesz, że jego brak może skutkować problemami zdrowotnymi w przyszłości.

To, jaki oczyszczacz powietrza zdecydujesz się wybrać nie ma więc aż tak wielkiego znaczenia – byleby znalazł się on w twoim mieszkaniu. Bardzo często konkretne modele różnią się od siebie ceną ze względu na estetykę i ciekawe funkcje, które jednak wpływają bardziej na atrakcyjność produktu – niż na jego działania. Każdy oczyszczacz powietrza musi filtrować powietrze w pomieszczeniu i pozbywać się z niego zanieczyszczeń i zarazków – na tym polega jego zadanie. Pamiętaj jednak, że dobra inwestycja w produkt z wyższej półki może sprawić, że będziesz cieszyć się nim przez długie lata – bez żadnych usterek.