Gdzie wyjechać na weekend?

0
Gdzie wyjechać na weekend

Mamy to szczęście, że w ciągu roku aż 52 tygodnie. Stwarza nam to wspaniałą okazję do kilkudziesięciu wyjazdów. Gdzie wyjechać na weekend? Mamy aż kilkadziesiąt kilka tygodni, w ciągu których możemy zobaczyć tyle samo miejsc. Fajnie? My jesteśmy wniebowzięte! Wiadomo, że nikogo nie stać na ciągłe podróżowanie, dla pomarzyć zawsze można, prawda? No to przedstawiamy Ci listę miejsc, gdzie warto wyjechać na weekend?

  1. POZNAŃ – obecna stolica Wielkopolski. To właśnie w tym mieście o 12 na poznańskim rynku można obejrzeć trykające się koziołki. Przed lub po można wybrać się do Rogalowego Muzeum Poznania, gdzie wypieczecie rogale świętomarcińskie. Na uwagę zasługuje także Muzeum Henryka Sienkiewicza, czy Powstania Wielkopolskiego. Miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania. Przez bardzo długi czas nie lubiłyśmy Poznania, czułyśmy do niego jakąś nieuzasadnioną niechęć. Na szczęście w ciągu ostatnich kilku lat to się zmieniło i możemy odkrywać tę miejscowość na nowo.
  2. KRUSZWICA – krąży legenda, że to właśnie tutaj Popiel został zjedzony przez myszy. Ile w tym prawdy już pewnie się nie dowiemy, ale nie zmienia to faktu, że w mieście można ze spokojem wejść na wieżę widokową. A następnie popływać statkiem po Gople, czy zwiedzić miejski rynek. Miejsce z historią, czyli takie, jakie lubimy najbardziej. Z racji wykonywanej pracy wracamy tam bardzo często i niesamowicie nam się w nim podoba.
  3. OLSZTYN – miasto w warmińsko-mazurskim, które ma turystom naprawdę sporo do zaoferowania. Warto zajrzeć do Domu Gazety Olsztyńskiej, Muzeum Warmii i Mazur, miejskiego Planetarium. W ciągu ostatnich kilku lat na pewno sporo się tutaj zmieniło, dlatego z pewnością będziecie miło zaskoczeni. Ze środkowej Wielkopolski mamy tam nieco daleko, ale zawsze chętnie tam wracamy.
  4. SZCZECIN – z bulwarów słynie, dlatego uda Wam się tam zobaczyć ich co najmniej kilka. Do tego bardzo ciekawe Muzeum Morskie, Muzeum Regionalne, pyszny obiad w Wół i Krowa i będziecie w siódmym niebie. Jest tam pięknie także poza letnim sezonem. Byłyśmy tam tylko raz w życiu, ale już marzymy o kolejnej wizycie na północy Polski.
  5. GIŻYCKO – przepiękne widoki, miejscowość pełna wartych odwiedzenia atrakcji. Twierdza Boyen zapewni Wam kilkugodzinne zwiedzanie, a oprócz tego warto wejść też na wieżę widokową, czy przespacerować się po miejskim molo. Jest tam naprawdę cudownie! Pierwszy raz trafiłyśmy tam dopiero rok temu, jednak nie zmienia to faktu, że bardzo nam się tam spodobało. Całe Mazury są idealnym miejscem na urlop, zimowy, czy letni wypoczynek.

Gdzie w Polsce na weekend?

  1. SOPOT – całe Trójmiasto jest warte uwagi, więc nie ma sensu się rozgraniczać. Sopot przywita Was przepięknym molo, cudowną wieżą widokową, czy czystym piaskiem na plaży. Bardzo lubimy wracać do tych nadmorskich miejscowości, gdyż za każdym razem jest tam naprawdę cudownie. Sopot też ma turystom i mieszkańcom wiele do zaoferowania.
  2. RZESZÓW – zachwycił nas swoją podziemną trasą podziemną, podczas zwiedzania której można się dowiedzieć naprawdę sporo ciekawostek. Na uwagę zasługuje także miejski rynek, czy muzea, w których na brak wrażeń z całą pewnością nie będziecie mogli narzekać. A gdy już tam będziecie, wpadnijcie też do ŁAŃCUTA, gdzie znajduje się przepiękny pałac oraz pamiątkowa ławeczka.
  3. ZAMOŚĆ – nas bardzo zachwyciło zamojskie ZOO, a także wystawa Szachów Świata, która odbywała się w tym mieście. Warto odwiedzić też Muzeum Arsenał, czy miejsce martyrologii, Rotundę, którego ,,zwiedzanie” jest bezpłatne. Miasto urzekło nas zwłaszcza przepięknym rynkiem, na którym warto się nieco zagubić.
  4. WAŁBRZYCH – znajduje się tutaj wspaniały Zamek Książ połączony z Ogrodami, czy znajdującą się niedaleko Palmiarnią. Wałbrzych to miasto wielu parków, czy terenów zielonych, w których z powodzeniem można odpocząć w bardziej upalne dni. Zajrzyjcie też do Muzeum Porcelany, może akurat przypadnie Wam do gustu.
  5. ZAKOPANE – w kilka godzin można tutaj naprawdę sporo zwiedzić. Oprócz wjazdu na Gubałówkę warto rozważyć także zajrzenie do Muzeum Kornela Makuszyńskiego, na Krupówki. Jest także sporo miejsc przy głównym trakcie, które przypadną Wam do gustu. Mowa m.in. o Papugarni, czy Muzeum Figur Woskowych. Tak naprawdę w ciągu kilku godzin udało nam się bardzo dużo zobaczyć. Warto przed wyjazdem sporządzić listę miejsc, które warto zobaczyć w Zakopanem, aby nie cofać się bez sensu.

 

Mamy dla Was tyle propozycji, że z pewnością nie będziecie długo zastanawiać się nad tym, gdzie wyjechać na weekend? Warto przeglądać strony internetowe, blogi, portale turystyczne. Tak naprawdę inspiracja czeka na nas na każdym kroku, nawet podczas przeglądania czasopisma dla kobiet. Najważniejsza jest chęć do poznawania nowych miejsc, a całą resztę da się ze spokojem jakoś pogodzić. Pieniądze da się uzbierać, urlop wygospodarować, ale gdy zabraknie chęci to nie ma sensu nigdzie się ruszać, bo i tak nic na tym nie skorzystacie. Nie ma sensu robienie czegoś na siłę, lepiej nastawić się pozytywnie i ruszać w drogę.

 

Poznaj nowe miejsca, gdzie warto wyjechać na urlop. Sprawdź naszego bloga.