Jakie są rodzaje aplikatorów do rzęs? I czym się one różnią?

0
Jakie są rodzaje aplikatorów do rzęs

Aplikatory do rzęs, które odnaleźć możemy w każdym kuferku prawdziwej stylistki rzęs, mogą przyjąć różną formę. Te małe szczoteczki są bardzo potrzebne zarówno podczas samego zabiegu aplikacji sztucznych rzęs, jak i w trakcie ich posiadania i pielęgnacji. Co ciekawe – nawet panie, które nie posiadają sztucznych włosków, na pewno docenią aplikatory, dzięki którym można zrobić wiele rzeczy.

Warto jednak poznać główne cechy 4 rodzajów aplikatorów do rzęs dostępnych na rynku kosmetycznym. Odpowiedni ich dobór może znacznie ułatwić naszą pracę – czy to podczas przyklejania sztucznych włosków, czy też dbania o nasze naturalne. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • małe szczoteczki,
  • silikonowe szczoteczki,
  • welurowe aplikatory,
  • małe aplikatory.

Warto przyjrzeć się im wszystkim.

1. Małe zwykłe szczoteczki – jak wyglądają i do czego służą?

Kiedy zauważymy w sklepie małe szczoteczki do rzęs, na pewno w jakimś stopniu będą nam one przypominały o szczoteczkach umieszczonych w mascarach. Szczoteczki takie zbudowane są z plastikowego pręcika, z którego wystaje podwójny drucik, do którego przytwierdzone jest różnokolorowe włosie. Dzięki takiej budowie małe kolorowe szczoteczki będą idealne do rozczesywania rzęs – zarówno sztucznych jak i naszych naturalnych, a także do nakładania wszelkiego rodzaju preparatów – czy to kosmetyków takich jak tusz do rzęs, czy odżywek.

2. Silikonowe szczoteczki – alternatywa dla zwykłych szczoteczek?

Można zauważyć, że silikonowe szczoteczki do rzęs zbudowane są bardzo podobnie do tradycyjnych, zwykłych szczoteczek. Posiadają jednak pewną zasadniczą różnicę. Ich końcówka, która powyżej była złożona z włosia, tu została wykonana z silikonu. Od silikonowego pręcika odchodzą delikatne włoski z tego samego materiału. Ten rodzaj aplikatorów jest bardzo przyjemna dla linii rzęs – dzięki silikonowym mini-pręcikom-włoskom można pobudzić rzęsy do szybszego rośnięcia. Silikonowe szczoteczki najbardziej nadadzą się do czesania oraz nakładania preparatów.

3. Małe aplikatory – czym się wyróżniają?

Małe różnokolorowe aplikatory to urocza propozycja głównie do nakładania wszelkiego rodzaju preparatów na rzęsy – czy to przed zabiegiem przedłużania, czy po, albo w ogóle na nasze naturalne rzęsy nawet gdy nie planujemy aplikacji sztucznych włosków. Małe zwykłe aplikatory to krótkie plastikowe pręciki, na których końcówce znajduje się „główka” służąca do nakładania kosmetyków. Główka ta zazwyczaj występuje w różnych rozmiarach i składa się z drobnych włosków.

4. Welurowe aplikatory – lepszy wybór?

Welurowe aplikatory

Aplikator welurowy do rzęs. Źródło: Amazinglashes

Na rynku jednak znaleźć możemy również aplikatory welurowe. Również występują w wielu różnych kolorach i również przydadzą się w każdym momencie naszej rzęsowej przygody. Składają się one z plastikowego pręcika, na którego końcu znajduje się wydłużona część funkcjonalna. Jest ona wykonana w 100% z weluru, dzięki czemu lepiej gromadzi w sobie różnego rodzaju preparaty. Używanie jej do nakładania kosmetyków i odżywek to dobrym pomysł.