IDRA 21: czym jest?

0
IDRA 21 czym jest

Uważa się, że substancje nootropowe to jedne z najinteligentniejszych środków, oddziałujących pozytywnie na poprawę funkcji umysłowych, procesów poznawczych w tym pamięci oraz koncentracji. Nie będzie zaskoczeniem fakt, że niebawem mogą wyprzeć napoje energetyczne czy kawę, po które tak chętnie sięgamy, by wpłynąć na lepsze skupienie uwagi czy podniesienie nastroju. Nootropy dostępne są w bogatej ofercie produktów, a jednym z ciekawszych środków jest IDRA 21, który działa na układ nerwowy w sposób sprawdzony i długotrwały.

IDRA 21 – informacje o produkcie

IDRA 21 należy do grupy związków o nazwie ampakiny, będących stosunkowo nowym dodatkiem do rodziny znanej szeroko pod pojęciem „nootropy”. Nazwa ampakin pochodzi od faktu, iż oddziałują na receptory ośrodkowego układu nerwowego typu AMPA, występujące w synapsach mózgu. Ich liczebność i właściwości zapewniają przekazywanie informacji pomiędzy  neuronami oraz mają wpływ na procesy uczenia się i pamięci. Mimo, że IDRA 21 została opracowana laboratoryjnie w 1994 r., wciąż trwają intensywne badania nad jej właściwościami. Wstępne testy pokazały, że działa na układ nerwowy nawet do 30 razy silniej niż znane pod nazwą aniracetamu substancje nootropowe, a jego działanie utrzymuje się nawet do 48 godzin po podaniu dawki. IDRA 21 świetnie wpływa więc na czynności takie jak lepsze skupienie uwagi, przyswajanie wiedzy czy koncentracja. Zarejestrowano również doskonałe efekty w łagodzeniu objawów schorzeń typu schizofrenia czy depresja – pacjenci wskazywali na wyraźną poprawę samopoczucia, wzrost energii do działania i wigoru. Dodatkowo, IDRA 21 testowana była wśród osób z upośledzeniem funkcji poznawczych (także tych z chorobą Alzheimera), by zmniejszyć ich niedobory pamięci. Środek dostępny jest w postaci białego proszku.

 

Suplement o znaczącym działaniu na układ nerwowy

Ponieważ IDRA 21 ciągle znajduje się w fazie wnikliwych testów naukowych, produkt ten nie został jeszcze dostatecznie dużo razy przebadany na ludziach i wciąż uważany jest za substancję eksperymentalną oraz nie zaliczaną jako suplement diety. Badania na zwierzętach wykazały jednak jego fenomenalne właściwości – zwłaszcza w obszarze swojej mocy oraz trwałości efektu. Środek faktycznie działa na układ nerwowy!

Jak wspomniano wcześniej – nootropy z grupy ampakin, stymulując receptory układu glutaminergicznego, wpływają na zwiększenie pojemności pamięci krótkotrwałej i przyswajanie wiedzy, poprawiają poziom koncentracji i precyzji wykonywania zadań, zwiększają czujność oraz skupienie uwagi. Co ciekawe – pojedyncza dawka IDRA 21 zwiększa zdolności poznawcze nawet do  3 dni. Żadne inne substancje nootropowe z grupy racetamów nie gwarantują tak silnego i skumulowanego efektu. A wszystko to bez większych efektów ubocznych. Niewskazane jest tylko zażywanie IDRA 21 przez osoby po przebytym udarze, gdyż ich już uszkodzone sieci neuronowe nie powinny być pobudzane przez żaden suplement diety lub związek, stymulujący aktywność neuroprzekaźników.

Szacuje się również, że proszek IDRA 21 wywołuje długotrwałe wzmocnienie synaptyczne (LTP), obejmujące wzrost wydajności transmisji sygnału między neuronami. Występujące w korze mózgowej, ciele migdałowatym i móżdżku LTP, odpowiada za procesy nauki i pamięci. Obecne jest również w hipokampie – strukturze, która cierpi najbardziej podczas choroby Alzheimera, a której zadaniem jest tworzenie i zatrzymywanie epizodycznych oraz autobiograficznych wspomnień. Dalsze badania naukowe nad IDRA 21 mogą okazać się więc przełomem w leczeniu wyniszczających efektów starzenia się mózgu.

Polepszenie umiejętności skupienia uwagi na wykonywanym zadaniu dzięki IDRA 21

Nootropy, w tym IDRA 21 zaliczane są do grona preparatów „dopingujących mózg”. Warto pamiętać jednak, że użytkownicy, którzy liczą na to, że nootropy są w stanie zagwarantować im spektakularne efekty (niczym u głównego bohatera amerykańskiego thrillera „Jestem Bogiem” z Brandleyem Cooper’em w roli głównej), mogą czuć się rozczarowani. Substancje nootropowe, w tym także fenomenalny IDRA 21, sprawdzą się głównie w przypadku osób, od których codziennie wymaga się bycia „na pełnych obrotach” i które każdego dnia muszą mierzyć się z rozwiązaniem trudnych zadań, szybkim kojarzeniem i łączeniem faktów, analizowaniem sytuacji oraz przyswajaniem nowej wiedzy. Efekt taki jak lepsze skupienie uwagi jest wówczas praktycznie gwarantowany.

Dlatego, po nootropy tak chętnie i często sięgają np. pracownicy korporacji, studenci wkuwający do sesji, osoby, pracujące na nocnych zmianach czy wykonujący precyzyjne zawody np. chirurdzy, piloci etc. Często traktowane są jako zamiennik kofeiny, obecnej w kawie czy herbacie i pomagają wywołać podobny efekt pobudzenia.

Miejmy również na uwadze fakt, iż wszystkie leki bądź preparaty klasyfikowane do grupy „suplement diety” mają predyspozycje do uzależnienia, a IDRA 21 nie jest tu wyjątkiem. W przeciwieństwie do wielu innych nootropów, IDRA 21 ma bardzo długi czas działania i może powodować nadmierną stymulację mózgu. Ten środek powinien być używany więc rozsądnie, w określonych dawkach oraz z zachowaniem odpowiednich przerw w aplikowaniu.