Odblask “Lunar Pro” – bezpieczny powrót do domu po zmroku

0
Odblask Lunar Pro – bezpieczny powrót do domu po zmroku

Każdego roku na polskich drogach ginie kilkuset pieszych. Wielu tych wypadków z pewnością można byłoby uniknąć – gdyby piesi byli bardziej widoczni. W celu poprawy widoczności na drodze najchętniej sięgamy po opaski odblaskowe, które rozdawane są dzieciom w przedszkolach i szkołach, a także chętnie kupowane. Czy taki niewielki odblask jest jednak w stanie zagwarantować nam doskonałą widoczność? Czy kierowca samochodu dostrzeże nas z tak dużej odległości, aby bezpiecznie wykonać manewr omijania? Nie zawsze.

Opaska odblaskowa to gadżet, który możemy szybko nałożyć na ramię czy uchwyt plecaka. Nietrudno jednak o przemieszczenie opaski tak, aby była ona mało widoczna, a także o jej zgubienie. Wtedy nasza widoczność na drodze jest znikoma. Idealnie byłoby użyć na tyle sporą powierzchnię odblaskową, aby była ona widoczna z dużej odległości, a zarazem trwała. Taka jest powłoka odblaskowa Lunar Pro. Preparat ten można rozpylić na powierzchni całego ubrania czy roweru, wózka dziecięcego czy plecaka. Dzięki temu jesteśmy widoczni z odległości nawet 200 metrów. Żaden inny odblask nie zapewni nam takiego bezpieczeństwa. Zastosowanie cząstek refleksyjnych o różnych rozmiarach gwarantuje uzyskanie spektakularnego efektu odblaskowego za każdym razem, gdy na powłokę padnie światło z latarki czy reflektorów samochodowych. Natomiast w świetl dziennym powłoka jest niezauważalna. Oczywiste jest zatem, że żadna opaska odblaskowa nie dorówna tej innowacyjnej powłoce odblaskowej.

Jak stosować odblask “Lunar Pro”?

Stosowanie powłoki jest bardzo proste – i całkowicie bezpieczne dla zabezpieczanych powierzchni. Lunar Pro rozpylić można w dowolnym momencie na dowolnej powierzchni, po czym pozostawić do wyschnięcia. Najlepszy efekt uzyskany zostanie na powłoce chropowatej. Lunar Pro jest odporna na deszcz, a jej usunięcie jest proste – wystarczy uprać ubranie lub wyczyścić inną powierzchnię. Powłoka nie zostawi żadnych plam czy przebarwień, a powłoka jest niezauważalna w świetle dziennym.

Zdaniem specjalisty z HadwaoNet – Lunar Pro to spray, który zawsze możemy zabierać ze sobą, a w razie potrzeby rozpylić go na ubraniu czy rowerze. Przed wyjściem dziecka z domu możemy zapewnić mu widoczność po zmroku. Starsze dzieci mogą samodzielnie zabezpieczyć w ten sposób swój powrót do domu. Także rowerzyści czy biegacze powinni zawsze mieć przy sobie taką powłokę. Nie zaskoczy nas wtedy nieplanowany późniejszy powrót do domu. Taki preparat powinien się znaleźć w każdym domu – to skuteczny sposób na zapewnienia bezpieczeństwa na drodze w warunkach ograniczonej widoczności.