Depilacja – na jakie metody się zdecydować?

0
Depilacja - na jakie metody się zdecydować?

Nadmierne owłosienie, zwłaszcza to, które pojawia się na widocznych partiach ciała, potrafi znacznie uprzykrzyć życie. Żadna kobieta nie będzie się czuła komfortowo ze świadomością, że wyrasta jej przysłowiowy wąsik. Podobnie na plaży – ogromny dyskomfort budzi nadmierne owłosienie w okolicach intymnych. Jak się pozbyć tego problemu?

Domowe sposoby na depilację

Każdy człowiek ma jakieś powody do niezadowolenia z własnego wyglądu. Dla jednych jest to zbyt niski włos, dla innych zbyt duża masa ciała, a jeszcze inne osoby mają ogromne kompleksy z powodu nadmiernego owłosienia. Szczęśliwe są te kobiety, którym wystarczy jednokrotne użycie maszynki do golenia nóg, by mieć spokój z odrastającymi włoskami przez tydzień. Nie brakuje jednak kobiet, dla których golenie nóg jest codziennością. Używanie maszynki do golenia to jeden z domowych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jest to sposób tani, jednak jego efektywność jest daleko do wymarzonego ideału. Dużo lepszym pomysłem będzie depilacja woskiem w Warszawie, najlepiej przeprowadzona w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. 

Na jaki rodzaj depilacji woskiem się zdecydować?

Do wyboru są dwie możliwości – depilacja woskiem płynnym, a także depilacja przy użyciu plastrów z woskiem. Obydwie metody cechują się wysoką skutecznością, co je zatem różni? To czy depilacja woskiem będzie się odbywała przy pomocy płynnego wosku, czy też z wykorzystaniem specjalistycznych plastrów nasączonych woskiem w dużej mierze zależy od tego, jaka część ciała ma zostać poddana zabiegowi. Jeżeli mają to być nogi lub ręce, wówczas do zabiegu wykorzystane zostaną plastry z woskiem. W przypadku miejsc bardziej wrażliwych, do których zaliczają się, chociażby okolice bikini czy twarz, użyty zostanie wosk depilacyjny w postaci płynnej.

Depilacja woskiem – jakie daje korzyści?

Korzyści po zabiegu usuwania owłosienia widać natychmiast. Wydepilowana okolica staje się gładka niczym skóra niemowlęcia. Oczywiście bezpośrednio po użyciu wosku mogą pojawić się drobne zaczerwienia czy podrażnienia, zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej. Aby wiedzieć, jak zareaguje skóra na kontakt z woskiem, zawsze należy przeprowadzić wcześniejszą próbę, nakładając wosk na niewielką partię ciała. Można w ten sposób szybko sprawdzić, czy klienta nie ma uczulenia. Depilacja woskiem jest jedną z tradycyjnych metod usuwania niechcianych włosków z różnych partii ciała, a jej efekty utrzymują się przez stosunkowo długi czas.