Zakup ortez i wózków inwalidzkich w sklepie internetowym

0
Zakup ortez i wózków inwalidzkich w sklepie internetowym

Poważne urazy typu złamania czy zwichnięcia, przewlekłe stany zapalne z powodu chorób reumatycznych i wiele innych schorzeń stwarzających poważne problemy w obrębie narządów ruchu wymagają odpowiedniego osprzętu do zaopatrzenia stawów czy obolałych mięśni. Niezależnie od tego, czy będzie to orteza obojczyk, staw skokowy czy jakikolwiek inny sprzęt, zakupów najlepiej dokonać za pośrednictwem dobrego sklepu medycznego online. Wygodnie, bez wychodzenia z domu (dla osób unieruchomionych ma to znaczenie!) i z możliwością skorzystania ze zniżek refundacyjnych NFZ.

Sposób na obolały bark

Złamanie obojczyka lub inny uraz w obrębie stawu barkowego to bardzo poważny stan chorobowy. Dla wygody pacjenta nie stosuje się już sztywnego gipsu – orteza obojczyk to wygodne rozwiązanie. Orteza dobrej jakości nie tylko stabilizuje bark, ale ma dodatkowe funkcje, na przykład regulację ruchomości stawu. Ortezy obojczykowe stosuje się zarówno przy złamaniach jak również zwichnięciach, stanach pooperacyjnych i zapalnych. Większość ortez jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia w pełnej wysokości.

Gdyby kózka nie skakała…

Ale skakała i uszkodziła stopę albo staw skokowy. Stabilizator stopy zamiast ciężkiego gipsu pozwala na prowadzenie niemal niezakłóconego trybu życia. W zależności od rodzaju urazu stabilizator stoy może obejmować niewielki fragment albo łączyć stabilizację stopy ze stawem skokowym i goleniem.

Począwszy od ortez na haluksy i butów stabilizujących krótkich a na wysokich butach pneumatycznych kończąc – sprzęt ortopedyczny dla stóp jest refundowany przez NFZ, a zniżki refundacyjne uwzględniają dobre sklepy medyczne online.

Wózek inwalidzki – nie zawsze na całe życie

Widok chorych poruszających się na wózkach jest czymś powszechnym w przestrzeni publicznej. Ale dla osoby, która utraciła sprawność konieczność korzystania z tego rodzaju sprzętu jest wielką tragedią. Niezależnie od tego czy wózek inwalidzki będzie już towarzyszył choremu do końca życia, czy jest to sprzęt potrzebny na czas dochodzenia do sił po ciężkim urazie musi być to sprzęt funkcjonalny, stabilny, wygodny.

Zakup wózka należy poprzedzić sprawdzeniem oferty – sklepy medyczne online mają w sprzedaży dziesiątki tego rodzaju produktów. Znaleźć w ofercie możemy zarówno sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny lub też specjalistyczny sprzęt dla sportowców. Trzeba również dowiedzieć się jakie wózek inwalidzki dofinansowanie z puli NFZ ma szansę otrzymać. Poza dofinansowaniem z funduszu zdrowia można również ubiegać się o dopłaty udzielane przez instytucje podległe samorządom powiatowym.