Czy trening siłowy ma istotny wpływ na kondycję całego organizmu?

0
Czy trening siłowy ma istotny wpływ na kondycję całego organizmu

Trening na siłowni rzadko kiedy bywa uważany za tzw. trening kondycyjny. Myślimy, że kondycję wyrobimy sobie biegając, skacząc czy grając w gry zespołowe – ewentualnie pływając – natomiast nie zastanawiamy się czy jest możliwe, by nad kondycją pracować także w sposób siłowy na treningu. Zatem jakie są fakty w tym aspekcie?

Trening siłowy = całego ciała

            Przede wszystkim zacząć trzeba od tego, że trening siłowy stworzony zgodnie z planem treningowym będzie aktywizował niemalże każdy mięsień naszego ciała, a co za tym idzie także i był wymagający kondycyjnie. Warto zatem poszukać planów w internecie, między innymi na stronie Dawidwozniakowski.pl lub innych stronach poświęconych zajęciom na siłowni oraz sposobom ćwiczeń. Tam łatwo dostosujemy taki plan treningowy, jaki tylko będzie dla nas wygodny.

Całe ciało pracuje, ale…

            Jednak wiele osób uważa, że praca ciała jest statyczna. Ograniczona przestrzenią i miejscem. Nic więc dziwnego, że trening siłowy nie należy do kanonu prac kondycyjnych. Tymczasem zmęczenie, jakie powodujemy podczas treningu klasycznego jest zmęczeniem mięśni. To one stają się mniej wytrzymałe i wpływają na naszą kondycję. W efekcie męczymy się szybko. Nie ma wątpliwości, że dobry trening siłowy aktywizuje mięśnie serca, co sprawia, że staje się ono sprawniejsze i lepiej pracuje. Potrafi też szybciej pompować krew, by dostarczać tlen do każdej komórki.

Trening siłowy treningiem kondycyjnym

            Jeśli więc trenujesz na siłowni, to niewątpliwie będziesz mógł częściej biegać, mniej się będziesz męczył przy codziennym wysiłku i zaobserwujesz poprawę ogólną swojej sprawności fizycznej. Jest to zatem doskonały sposób nie tylko na mięśnie i rzeźbienie swojego ciała, ale także na jego idealne funkcjonowanie na poziomie kondycji oraz przemiany materii.

            Nie rezygnuj z treningu siłowego i postępuj zgodnie z planem a uda Ci się wyrzeźbić ciało, poprawić samopoczucie i ulepszyć kondycję. Jeśli nie wierzysz, zrób test! Ćwicz i sprawdź jakie masz wyniki i jak szybko się męczysz. Rezultat może Cię zaskoczyć…