Zaburzenia erekcja – jak raz na zawsze je zwalczyć?

0
Zaburzenia erekcja – jak raz na zawsze je zwalczyć?

W tym artykule zostaną omówione sposoby na walkę z zaburzeniami erekcji.

Zaburzenia erekcja – jak raz na zawsze je zwalczyć?

Współczesny tok myślenia nakazuje nam postrzegać mężczyzn jako łóżkowych ogierów. Niezależnie od pory czy sytuacji oczekuje się od nich, aby zawsze byli w stanie spełnić swoją powinność i w sposób nieziemsko dobry zaspokoić swoją partnerkę. Jednak nie zdajemy sobie sprawę z iloma czynnikami  które negatywnie wpływają na ich aktywność seksualną muszą się oni zmagać. Do najczęstszych zaburzeń na tle seksualnym możemy zaliczyć te związane z erekcją.

Najważniejszym jest, aby odpowiednio wcześniej poznać przyczyny, które wywołują u mężczyzn impotencję. Zidentyfikowane zawczasu pozwolą na ich skuteczne wyleczenie i pozwolą cieszyć się facetom niezwykle udanym życiem seksualnym. Tak naprawdę nie tylko im, ale również ich partnerkom.

Zanim w poniższym artykule zostaną przedstawione skuteczne sposoby w walce z erekcją, szczegółowo zostanie omówione czynniki, które je wywołują. Artykuł powstał na bazie informacji zawartych w tym wpisie http://www.dzielnica24.pl/zaburzenia-erekcji/

Erekcja – co ją powoduje i w jaki sposób męski członek ulega usztywnieniu?

Erekcja wiąże się z procesem, w skutego, którego męski członek ulega usztywnieniu i jest gotowy do odbycia stosunku seksualnego. Czynnikiem, który ją wywołuje jest odpowiedni bodziec. Dzięki niemu męskie ciało uzyskuje informację, o tym, że powinien on przygotować się do stosunku seksualnego z partnerką. Istnieje szereg różnych bodźców, które w zależności od mężczyzny mogą działać z różną intensywnością. Można je podzielić na dwa rodzaje: doznania zmysłowe bądź doznania umysłowe. Do tych pierwszych można zaliczyć dotyk, słuch, wzrok czy zapach. Natomiast do tej drugiej grupy można zaklasyfikować głównie wyobrażenia erotyczne bądź świadomość o zbliżającym się stosunku. Z tego wnioskując, może się okazać, że na niektórych mężczyzn silnie będzie działać sam widok kobiety w bieliźnie, a u innych erekcję może już wywołać myśl o nadchodzącym stosunku z partnerką.

Następnie bodziec dostarcza informację do ośrodka erekcji, który jest umiejscowiony w rdzeniu kręgowym. Tam poprzez erekcyjne nerwy, informacja przekazywana jest do mięśni gładkich prącia, które znajdują się w ciałach jamistych oraz ciele gąbczastym. Są one najważniejsze w procesie erekcji, bowiem jest ona możliwa poprzez rozszerzenie ich na skutek napływu większej ilości krwi. Powoduje to wzrost prącia oraz jego usztywnienie.

Tak w wielkim skrócie wygląda proces osiągania wzwodu u mężczyzn. Jak widać jest on dość długi, co zwiększa wzrost prawdopodobieństwa na napotkanie utrudnień w przekazywaniu informacji bądź wystąpienia uszkodzeń.

Bez erekcji stosunek płciowy u mężczyzn jest niemożliwy do odbycia. A więc zaburzenia na tle seksualnym przyczyniają się do wystąpienia jeszcze bardziej poważnych konsekwencji, jak rozpad relacji z partnerką, zaburzenia samooceny, stres, a nawet stany depresyjne.

Co czyni jeszcze bardziej poważniejszym ten problem, to fakt, że może on dotyczyć każdego mężczyzny niezależnie od wieku. Błędem jest myślenie, że dysfunkcje seksualne występują tylko u facetów starszych. Problemy z erekcją mogą wystąpić zarówno u mężczyzn w wieku 18, 20, 30, 40, 50 czy 60 lat. Różnią się one tylko przyczyną ich powstawania, natomiast skutki niczym się nie różnią. Badania wykazują, że ponad 50% mężczyzn na świecie cierpi, cierpiało bądź będzie cierpieć na to zaburzenie.

Nie można jednak na tym etapie popadać w zbyt wielki pesymizm. Faktem jest to, że zaburzenia z erekcją nie są chwilową niedyspozycją lecz trwałym schorzeniem, jednak faktem jest również informacja, że można je skutecznie wyleczyć! Jednak, aby móc mówić o wyleczeniu tej dysfunkcji, najpierw należy poznać źródło jej występowania. W poniższym wpisie wszystko zostanie wyjaśnione.

Jakie rozróżniamy problemy z erekcją?

Istnieją tylko dwa rodzaje sytuacji, które wskazują na męskie problemy seksualne. O pierwszym można mówić w momencie kiedy członek nie reaguje na żaden z bodźców, dlatego nie jest w stanie uzyskać odpowiedniej sztywności do odbycia stosunku seksualnego. Drugi rodzaj występuje w momencie, gdy następuje niekontrolowane zakończenie erekcji, które pojawia się podczas masturbacji bądź stosunku. Po prostu nagle członek opada i mężczyzna nie jest w stanie w żaden sposób doprowadzić go do poprzedniego stanu, a więc niemożliwym jest dalsza kontynuacja przyjętej formy seksualnej.

Seks jest niezwykle ważny, uważa się go za jedną z najważniejszych potrzeb w życiu każdego człowieka, nie tylko mężczyzn. Niezaspokojenie podstawowych potrzeb na tym gruncie przyczynia się do powstawania kolejnych problemów na innych płaszczyznach występujących w codziennym życiu, dlatego tak ważnym jest wyeliminowanie przyczyn, które je powodują.

Co można zaliczyć do głównych problemów z erekcją?

Ze względu na źródła występowania czynniki odpowiedzialne za wywoływanie problemów z erekcją, możemy podzielić na dwa rodzaje: fizyczne i psychiczne.

Do głównych czynników fizycznych można zaliczyć:

 1. Zarażenie grzybami bądź bakteriami
 2. Cukrzycę
 3. Obciążenie nadnerczy
 4. Zaburzenia hormonalne
 5. Choroby układu krążenia
 6. Używki
 7. Leki obniżające ciśnienie
 8. Siedzący tryb życia
 9. Uszkodzenia ciała

Pomimo, że jest ich dość sporo, nie należy się martwić, ponieważ można przy odpowiedniej terapii je wyleczyć. Najpierw zaleca się mężczyznom, aby zrezygnowali oni z jakichkolwiek używek. Nie raz mówi się, że alkohol stanowi wspaniały afrodyzjak … Oczywiście, ale w odpowiedniej dawce, w momencie gdy mężczyzna przesadzi z jego ilością wieczorem, jego członek nie będzie zdolny do odbycia stosunku seksualnego. Tak samo będzie w przypadku, gdy w życiu codziennym mężczyzna będzie przesadzał z jego ilością. Z tego samego powodu koniecznym jest wyeliminowanie również papierosów i narkotyków z codziennego życia.

Drugim ważnym krokiem jest odpowiednia ilość snu. Najlepiej 8 godzin dziennie.

Trzecim, natomiast ogromnie ważnym krokiem jest prawidłowa dieta u mężczyzn. Często spożywają oni substancje, które w bardzo niekorzystny sposób wpływają na ich życie seksualne. Przede wszystkim dieta musi być bogata w odpowiednie minerały, witaminy, zioła i suplementy wspomagające potencję.
Piątym i już ostatnim krokiem, jest rozpoczęcie przez mężczyzn aktywnego trybu życia. Nie chodzi o to, aby nagle stali się oni zawodowymi sportowcami. Chodzi o to, aby zrezygnowali oni z siedzącego trybu życia. Szczególnie zalecane są tu przysiady, zaledwie 4 serie po 10 powtórzeń przysiadów 3 razy w tygodniu spowoduje, że będą się oni cieszyć lepszym życiem seksualnym.

W przypadku gdy wyżej wspomniane rozwiązania nie wpłyną na poprawę sytuacji, koniecznym jest wizyta u lekarza specjalisty.

Do głównych czynników psychicznych, z kolei możemy zaliczyć:

 1. Niską samoocenę
 2. Długotrwałe stany lękowe i stresowe
 3. Depresję
 4. Problemy między partnerami, w pracy czy rodzinie
 5. Lęki przed niepowodzeniem

W tym przypadku, również istnieją sposoby, które skutecznie zwalczają trapiące mężczyzn problemy. W pierwszej kolejności należy rozwiązać spory, które występują pomiędzy nim, a jego partnerką. Zadziwiającym może się okazać fakt, że zwykła, szczera rozmowa może stać się rozwiązaniem na zaburzenia seksualne u facetów. Tak samo należy postąpić w przypadku sytuacji stresowych w miejscu pracy czy w rodzinie. Należy pamiętać, że wsparcie facetów w rozwiązaniu ich problemów może również okazać się niezwykle skuteczne. Aktywność fizyczna, gorące kąpiele czy masaże będą stanowiły świetny sposób w walce ze stresem.

Ostatnią najważniejszą rzeczą jest fakt, że problemy z erekcją nie powinny u żadnego mężczyzny budzić wstydu! Tak jak zostało to wspomniane na samym początku, problem ten dotyczy ogromnej ilości facetów. W przypadku jego wystąpienia należy rozmawiać i szukać rozwiązania w jego wyleczeniu. Nieleczone zaburzenia seksualne mogą wpłynąć bardzo negatywnie na codzienne funkcjonowanie mężczyzn. Powinien przestać to być temat tabu!

Pozostałe źródła:

https://www.uwhealth.org/health/topic/major/erection-problems-erectile-dysfunction/hw112768.html