Piękna cera każdego dnia – jak uporać się z wągrami?

0
Piękna cera każdego dnia – jak uporać się z wągrami?

Zaskórniki, czyli wągry są zmorą wielu kobiet. Często panie zastanawiają się, czy istnieją jakieś skutecznie kosmetyki, które pozwolą im raz na zawsze pozbyć się nieestetycznych, ciemnych punktów.

Czym są zaskórniki?

Wągry powstają z mieszanki naszego sebum, zanieczyszczeń takich jak kurz, smog oraz z martwego naskórka. Problem z zaskórnikami pojawia się, gdy ujście naszych mieszków włosowych jest zatkane. Wiele kobie zadaje sobie to pytanie: “co na wągry na twarzy”? Już odpowiadamy!

Jak się skutecznie pozbyć naszego problemu?

Najważniejszym zabiegiem, jaki powinniśmy wykonywać każdego dnia, jest oczyszczanie. Dobrze oczyszczona skóra jest miękka i promienna, zdecydowanie lepiej wchłania substancje odżywcze z kremów i innych produktów.

Dobre kosmetyki na wągry, to znaczy jakie?

Borykając się z problemem zaskórników powinniśmy wybierać produkty, które dobrze oczyszczą nasz cerę, jednocześnie będą jej podrażniać czy przesuszać. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup kremu czy toniku sprawdźmy ich skład. Znana marka niestety 
nie zawsze idzie w parze z dobrą jakością…

Płyn micelarny to nie wszystko…

Bardzo często popełniamy też ten błąd, że przecieramy naszą twarz jedynie płynem micelarnym i właściwie na tym kończy się nasza codzienna pielęgnacja. To ogromny błąd. Po pierwsze płyn micelarny nie jest w stanie usunąć wszystkich zanieczyszczeń, jakie nagromadziły się na naszej skórze w ciągu dnia. Dodatkowo w składzie płynów micelarnych znajdziemy substancje powierzchniowo-czynne. Jeżeli ich nie spłuczemy, to mogą przyczynić się do zatykania porów skóry.

Kondycji naszej skóry nie poprawi też wyciskanie. Nawet jeśli uda nam się skutecznie pozbyć jednego zaskórnika, to możemy podrapać sobie twarz czy doprowadzić do rozwinięcia się stanu zapalnego.

Nie powinnyśmy też rezygnować z kremu nawilżającego. Ten kosmetyk jest niezwykle ważny. Jednak wybierajmy kremy o lekkiej formule, najlepiej przeznaczone do cery tłustej bądź mieszanej. 

Podsumowując, walka z zaskórnikami nie jest prosta. Wymaga od nas dużej cierpliwości i systematyczności. Tylko dzięki temu unikniemy nawracania problemu. Bardzo ważny jest też dobór odpowiednich kosmetyków na wągry. Warto testować różne produkty. Pamiętajmy, że te które sprawdziły się u naszej koleżanki czy siostry nie zawsze dadzą sobie radę z naszą cerą… Na szczęście na półkach w drogeriach znajdziemy mnóstwo produktów do wyboru. Każda kobieta znajdzie coś dla siebie.