Depilacja laserowa

0
depilacja-lublin

Skuteczność depilacji laserowej

  Jest to podobno najbardziej kontrowersyjny temat usuwania owłosienia. Powód jest prosty: kosmetyczki reklamuje swoje zabiegi jako wyjątkowo przynoszące efekty. Oglądając Internet lub gazety widzimy dużo haseł o skuteczności i trwałości depilacji realizowanych w danym salonie. Ale z całą pewnością zauważymy że bardzo często widać dwie nazwy Vectus i Light Scheer oraz cała paleta różnych mniej popularnych marek. Niestety ciężko to pisać bo z rzadka coś takiego się zdarza ale dzisiaj w Polsce (oraz na świecie) swoją drogą te dwie technologie gwarantują całkowitą efektywność usuwania owłosienia. Inne urządzenia rzecz jasna też mogą efektywnie depilować i przynosić oczekiwane usunięcie zbędnego owłosienia jakkolwiek ich skuteczność nie jest uznana tak wieloma badaniami i dowodami jak wymienionej dwójki. Dlaczego taka jest ich panowanie? Te dwa lasery były pierwsze w swojej kategorii. Light Scheer był pierwszym na świecie laserem diodowym do depilacji, pozostałe lasery diodowe to mimo to próby zaplanowania czegoś zbliżonego. Trzeba dodać że diodę do depilacji stworzyła i opatentowała firma Palomar, który patent został zakupiony przez firmę Lumenis, twórcę Light Scheer. A wypada o ty wspomnieć bowiem laser Vectus jest już bezpośrednim rezultatem prac firmy Palomar który jest ulepszoną wersją wcześniej wymienionego lasera. Laser do depilacji Vectus jest na dzień dzisiejszy oceniany za wyjątkowo efektywny i stosowany w licznych sławnych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość efektów depilacji laserowej

  Trwałość tz. osiągane rezultaty w trakcie są wręcz następstwem efektywności sesji depilacji. Zwróćmy uwagę na fakt że w małym okresie czasu czyli miesiąca czy dwóch wynik depilacji laserem lub światłem IPL będą podobne, w obu przypadkach włosy wypadną. Aczkolwiek po sprawnym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem polega na niszczeniu mieszków włosów z których zaraz nic nie odrośnie, niemniej jednak nasze tkanki podlegają regularnej przebudowie, każda komórka w skórze właściwej zostaje wymieniona z określoną częstotliwością, zatem choć się piszę że jest to trwały zabieg to niemniej jest to limitowany w okresie czasu. W okresie ok. 2 lat po wykonaniu skutecznej serii zabiegów depilacji przychodzi wolny odrost słabych włosów. Cyklicznie wypada realizować serie zabiegów przypominających aby zatrzymywać stały wynik epilacji.

Ból w czasie depilacji laserowej

Pomimo to odmienne osoby w inny sposób odczuwają ból i posiadają różne pułapy wrażliwości to prawdą jest że ten zabieg jest bolesny, aczkolwiek skóra w różnych miejscach jest w wyższym stopniu słaba a w niektórych grubsza. Przygotowując się do procedury depilacji laserowej powinno się się przystosować na ten fakt, chociaż nie wolno popadać w skrajność – nie jest to ból jaki spowoduje że znikniemy z gabinetu. Duża cześć dziewczyn zaciśnie zęby i nie pokaże symptomów bólu, niektórzy rzeczywiście będą cierpieć. Na pewno wręcz przeciwnie słyszeliśmy lub czytaliśmy w ulotkach o bezbolesnej depilacji laserowej. Szkoda ale są to chwyty reklamowe lub co gorsza nieskuteczne lasery. W obecnych czasach doskonałym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i prócz tego że zabiegi nim reklamowane są formułowane czasami jako bezbolesne ze względu na fakt że ma 3 stopiony poziom chłodzenia to zaufajcie że jest to jednak dominujący ból. W przypadku gdy nie mamy żadnych odczuć w trakcie sesji to powinno się zastanowić czy urządzenie jest sprawne, lub czy nie jest użyta zbyt niewielka moc zabiegu. Uwzględnijmy w dodatku to że pierwsze zabiegi będą w największym stopniu bolesne a pozostałe co raz to słabiej, a przy ostatnim możemy odczuwać już ledwie lekkie ciepło. Powód jest zwykły, na początku owłosienia posiadamy najwięcej, w trakcie serii epilacji rozpoczyna ich znikać wobec tego energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

  Bezpieczeństwo to istotny aspekt w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się wszystkim z cienką strumieniem światła która może wszystko przeciąć. Dodatkowo lasery stosowane w medycynie nieodpowiednio używane mogą zrobić wiele krzywdy. Wpływ posiadają tutaj dwa czynniki: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urządzenie medyczne powinna mieć wiedzę i doświadczenie, natomiast urządzenie powinno być bezpieczne i należycie wyposażone. Zagrożenie depilacji laserowej wiąże się przeważnie z tym że jesteśmy w stanie zaaplikować za dużą dawkę mocy która uszkodzi daną część ciała. Dobry laser do depilacji potrafi jednym błyskiem spalić kartkę papieru z czarnym tuszem, w związku z tym może oprócz tego zrobić znaczną zniszczenie na skórze pacjenta. Nasuwa się tutaj idea aby w takim wypadku nie ustawiać znacznej energii w toku zabiegu żeby był on bezpieczny. Pomimo to z drugiej strony mniejsza moc to niższa skuteczność. W tym momencie dochodzimy do konkluzji że zabiegi powinno się wykonywać dużą mocą ale zarazem taką żeby nie zrobić krzywdy cerze. Nie jest to łatwe i tylko lasery najlepszych producentów potrafią starannie dawkować energię. Bardzo tutaj korzystny jest czujnik który można przyłożyć do skóry i odczytać potrzebną moc do przeprowadzenia skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i oferuje go jedynie laser Vectus. Także widać tylko najlepsi producenci podchodzą do problemu bezpieczeństwa w pożądany sposób.

koszty depilacji laserowej

 Laserowe usuwanie owłosienia nie jest tanie. Ceny są różne w zależności od rozmiaru części ciała którą zamierzamy poddać depilacji. Wartość ta wynika z tego że ceny laserów są nadzwyczaj duże i dla najlepszych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co przedstawia się w koszcie zabiegu. Niemniej jednak nie wolno patrzeć tylko na cenę, jako że luksus którą można pozyskać dysponując cały czas gładkie ciało nie można obliczyć.