Depilacja laserowa

0
depilacja-lublin

Skuteczność depilacji laserowej

  Jest to podobno najbardziej kontrowersyjny temat usuwania owłosienia. Powód jest prosty: kosmetyczki reklamuje swoje zabiegi jako wyjątkowo przynoszące efekty. Oglądając Internet lub gazety widzimy dużo haseł o skuteczności i trwałości depilacji realizowanych w danym salonie. Ale z całą pewnością zauważymy że bardzo często widać dwie nazwy Vectus i Light Scheer oraz cała paleta różnych mniej popularnych marek. Niestety ciężko to pisać bo z rzadka coś takiego się zdarza ale dzisiaj w Polsce (oraz na świecie) swoją drogą te dwie technologie gwarantują całkowitą efektywność usuwania owłosienia. Inne urządzenia rzecz jasna też mogą efektywnie depilować i przynosić oczekiwane usunięcie zbędnego owłosienia jakkolwiek ich skuteczność nie jest uznana tak wieloma badaniami i dowodami jak wymienionej dwójki. Dlaczego taka jest ich panowanie? Te dwa lasery były pierwsze w swojej kategorii. Light Scheer był pierwszym na świecie laserem diodowym do depilacji, pozostałe lasery diodowe to mimo to próby zaplanowania czegoś zbliżonego. Trzeba dodać że diodę do depilacji stworzyła i opatentowała firma Palomar, który patent został zakupiony przez firmę Lumenis, twórcę Light Scheer. A wypada o ty wspomnieć bowiem laser Vectus jest już bezpośrednim rezultatem prac firmy Palomar który jest ulepszoną wersją wcześniej wymienionego lasera. Laser do depilacji Vectus jest na dzień dzisiejszy oceniany za wyjątkowo efektywny i stosowany w licznych sławnych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość efektów depilacji laserowej

  Trwałość tz. osiągane rezultaty w trakcie są wręcz następstwem efektywności sesji depilacji. Zwróćmy uwagę na fakt że w małym okresie czasu czyli miesiąca czy dwóch wynik depilacji laserem lub światłem IPL będą podobne, w obu przypadkach włosy wypadną. Aczkolwiek po sprawnym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem polega na niszczeniu mieszków włosów z których zaraz nic nie odrośnie, niemniej jednak nasze tkanki podlegają regularnej przebudowie, każda komórka w skórze właściwej zostaje wymieniona z określoną częstotliwością, zatem choć się piszę że jest to trwały zabieg to niemniej jest to limitowany w okresie czasu. W okresie ok. 2 lat po wykonaniu skutecznej serii zabiegów depilacji przychodzi wolny odrost słabych włosów. Cyklicznie wypada realizować serie zabiegów przypominających aby zatrzymywać stały wynik epilacji.

Ból w czasie depilacji laserowej

Pomimo to odmienne osoby w inny sposób odczuwają ból i posiadają różne pułapy wrażliwości to prawdą jest że ten zabieg jest bolesny, aczkolwiek skóra w różnych miejscach jest w wyższym stopniu słaba a w niektórych grubsza. Przygotowując się do procedury depilacji laserowej powinno się się przystosować na ten fakt, chociaż nie wolno popadać w skrajność – nie jest to ból jaki spowoduje że znikniemy z gabinetu. Duża cześć dziewczyn zaciśnie zęby i nie pokaże symptomów bólu, niektórzy rzeczywiście będą cierpieć. Na pewno wręcz przeciwnie słyszeliśmy lub czytaliśmy w ulotkach o bezbolesnej depilacji laserowej. Szkoda ale są to chwyty reklamowe lub co gorsza nieskuteczne lasery. W obecnych czasach doskonałym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i prócz tego że zabiegi nim reklamowane są formułowane czasami jako bezbolesne ze względu na fakt że ma 3 stopiony poziom chłodzenia to zaufajcie że jest to jednak dominujący ból. W przypadku gdy nie mamy żadnych odczuć w trakcie sesji to powinno się zastanowić czy urządzenie jest sprawne, lub czy nie jest użyta zbyt niewielka moc zabiegu. Uwzględnijmy w dodatku to że pierwsze zabiegi będą w największym stopniu bolesne a pozostałe co raz to słabiej, a przy ostatnim możemy odczuwać już ledwie lekkie ciepło. Powód jest zwykły, na początku owłosienia posiadamy najwięcej, w trakcie serii epilacji rozpoczyna ich znikać wobec tego energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

  Bezpieczeństwo to istotny aspekt w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się wszystkim z cienką strumieniem światła która może wszystko przeciąć. Dodatkowo lasery stosowane w medycynie nieodpowiednio używane mogą zrobić wiele krzywdy. Wpływ posiadają tutaj dwa czynniki: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urządzenie medyczne powinna mieć wiedzę i doświadczenie, natomiast urządzenie powinno być bezpieczne i należycie wyposażone. Zagrożenie depilacji laserowej wiąże się przeważnie z tym że jesteśmy w stanie zaaplikować za dużą dawkę mocy która uszkodzi daną część ciała. Dobry laser do depilacji potrafi jednym błyskiem spalić kartkę papieru z czarnym tuszem, w związku z tym może oprócz tego zrobić znaczną zniszczenie na skórze pacjenta. Nasuwa się tutaj idea aby w takim wypadku nie ustawiać znacznej energii w toku zabiegu żeby był on bezpieczny. Pomimo to z drugiej strony mniejsza moc to niższa skuteczność. W tym momencie dochodzimy do konkluzji że zabiegi powinno się wykonywać dużą mocą ale zarazem taką żeby nie zrobić krzywdy cerze. Nie jest to łatwe i tylko lasery najlepszych producentów potrafią starannie dawkować energię. Bardzo tutaj korzystny jest czujnik który można przyłożyć do skóry i odczytać potrzebną moc do przeprowadzenia skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i oferuje go jedynie laser Vectus. Także widać tylko najlepsi producenci podchodzą do problemu bezpieczeństwa w pożądany sposób.

koszty depilacji laserowej

 Laserowe usuwanie owłosienia nie jest tanie. Ceny są różne w zależności od rozmiaru części ciała którą zamierzamy poddać depilacji. Wartość ta wynika z tego że ceny laserów są nadzwyczaj duże i dla najlepszych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co przedstawia się w koszcie zabiegu. Niemniej jednak nie wolno patrzeć tylko na cenę, jako że luksus którą można pozyskać dysponując cały czas gładkie ciało nie można obliczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here