5 produktów, które zapewnią Ci nieskazitelny wygląd przez cały dzień

0
5 produktów, które zapewnią Ci nieskazitelny wygląd przez cały dzień

Baza pod makijaż to element makijażu, o którym często zapominamy. Jest niewidoczna na twarzy, ale pełni bardzo ważne funkcje. Jest doskonałym uzupełnieniem codziennego makijażu. Jakie kosmetyki oprócz niej sprawią, że make up będzie nieskazitelny? Odpowiadamy na to pytanie poniżej.

Baza pod makijaż – krok numer 1 każdego makijażu

Można wyróżnić wiele rodzajów baz pod makijaż, ale najbardziej popularne są te w wersji matującej i rozświetlającej. Dobieramy je odpowiednio do swoich potrzeb, aby jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Mają na celu przygotować twarz do aplikacji podkładu oraz przedłużyć trwałość całego makijażu. Zazwyczaj także wygładzają optycznie drobne zmarszczki czy nierówności skóry. Baza matująca jest szczególnie polecana osobom borykającym się ze skórą przetłaczającą się, natomiast rozświetlająca doda blasku nawet najbardziej ziemistej cerze.

Aby maksymalnie przedłużyć trwałość wykonanego makijażu, polecamy także stosowanie baz pod cienie do powiek i pod pomadkę. Podbiją one kolor produktu i sprawią, że będzie wyglądał atrakcyjnie przez długie godziny. Wszystkie te rodzaje baz ma w swojej ofercie marka Golden Rose. Warto sprawdzić w sklepie online, jakie właściwości posiadają poszczególne produkty i odpowiednio je dobrać do swoich potrzeb.

Matowa cera przez długie godziny

Drugim produktem, który jest niezbędnikiem w wykonaniu nieskazitelnego makijażu jest odpowiednio dobrany podkład. Oznacza to, że musi on mieć kolor idealnie dobrany do naszego odcienia skóry, ale także pasować do właściwości skóry. Przykładowo, jeśli jesteśmy posiadaczkami skóry ze skłonnościami do przetłuszczania się, należy wybrać produkt matujący etc. Gdy posiadamy już odpowiednio dobrany podkład, należy sięgnąć po puder. Ten rodzaj kosmetyku dodatkowo utrwali nasz makijaż, a także sprawi, że skóra nie będzie się nieestetycznie błyszczała. Warto mieć w swojej torebce prasowany puder matujący, którym w każdym momencie będziemy mogły poprawić makijaż. Polecamy także zaopatrzenie się w matową pomadkę zastygającą, np. Liquid Matte. Wytrzyma ona na naszych ustach długie godziny, dzięki czemu nie musimy martwić się, że nieestetycznie będzie znikać z naszych ust w ciągu dnia.

A na koniec…

Całość makijażu warto spryskać fixerem. Jest to produkt, który utrwala gotowy makijaż, a także zdejmuje „pudrowość” z naszej twarzy. Stanowi on ostatnio krok w nieskazitelnym i bardzo trwałym makijażu.