Bądź piękna na Święta, czyli metody depilacji

0
depilacja-wroclaw

Kobiety powinny dbać o siebie równie mocno niezależnie od miesiąca czy pory roku. Choć w okresie świątecznym zazwyczaj nosi się grube ubrania i nie odsłania zbyt wiele ciała, jest to doskonały czas, by jeszcze więcej uwagi poświęcić swojemu wyglądowi. Każda kobieta ma prawo czuć się pięknie, a doskonałym sposobem, by zyskać nieco pewności siebie i poprawić swój komfort jest depilacja.

Rodzaje depilacji

Depilacja to zabieg pielęgnacyjny, z którego korzystają kobiety, ale też i mężczyźni. Wydepilowana skóra nie tylko ładnie się prezentuje, ale ponadto nanoszone na nią preparaty działają bardziej skutecznie. Istnieje wiele metod na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jedną z nich jest depilacja woskiem na ciepło, czyli zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych, który pozwala zyskać gładką skórę nawet na 4 tygodnie. Możliwa jest oczywiście także depilacja mechaniczna wykonywana w zaciszu domowym. Użycie depilatora gwarantuje efekt na kilka tygodni. Jednocześnie jednak metoda ta jest dosyć bolesna i nie można jej stosować na najbardziej wrażliwe części ciała. Do dyspozycji jest także depilacja chemiczna, która polega na nałożeniu na skórę gotowego preparatu oddziałującego na widoczną część włosa. Włoski odrastają słabsze i rzadsze, jednak w przypadku osób z bujnym owłosieniem metoda ta może okazać się nieskuteczna.

Depilacja laserowa Wrocław

Najczęściej stosowaną metodą usuwania owłosienia jest depilacja laserowa, czyli zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych przy użyciu wiązki lasera, która, wnikając w skórę, powoduje zniszczenie cebulki włosa wraz z jego korzeniem. Taka forma usuwania owłosienia należy do depilacji stałej. Oznacza to, że po zakończeniu serii zabiegów nie będzie trzeba już martwić się odrastającymi włoskami.

Laserowe usuwanie owłosienia Wrocław

Podczas depilacji laserowej światło lasera pochłaniane jest przez barwnik skóry i włosów, która zamienia je w ciepło i niszczy cebulkę włosa. W ten sposób można dotrzeć do struktur odpowiedzialnych za wzrost włosa. Zachodzi wtedy zjawisko selektywnej fototermolizy, czyli przepalenia włosa przy uszkodzeniu jego macierzy. Należy jednak pamiętać, że włosy mają trzy fazy wzrostu – aktywną, podczas której rosną, obumierania, kiedy jeszcze się trzymają, ale już nie rosną oraz spoczynku, kiedy mieszek jest pusty. Światło lasera nie będzie działało na cebulki znajdujące się w fazie spoczynku, dlatego dla pełnego usunięcia owłosienia konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Salon kosmetyczny Wrocław – zalety depilacji

Największą zaletą depilacji laserowej jest oczywiście stały efekt zabiegu. Kilkukrotna wizyta w salonie kosmetycznym wystarczy więc, by raz na zawsze zapomnieć o problemie owłosienia. Używane podczas zabiegów w salonie kosmetycznym we Wrocławiu urządzenie MedioStar Next PRO jest najszybszym laserem do usuwania owłosienia na świecie, a ponadto gwarantuje bezbolesne i skuteczne zabiegi. W przypadku depilacji laserowej nie ma też ograniczeń związanych z depilowaną partią ciała, jak przy stosowaniu innych metod. Wiązkę lasera można więc wykorzystać do usunięcia owłosienia zarówno z nóg, rąk, strefy bikini czy skóry pod pachami.