Abonament medyczny – co musisz o nim wiedzieć?

0
abonament medyczny

Pakiety medyczne kojarzą nam się głównie z tymi, które może wykupić pracodawca. Okazuje się jednak, że równie dobrze możemy z nich korzystać indywidualnie. Zakup abonamentu pozwala znacznie szybciej skorzystać z opieki medycznej u bardzo dobrych specjalistów.

Na czym to polega?

Abonament medyczny zawsze jest opłacany z góry. Oznacza to, że co miesiąc płacimy określone kwoty i dzięki temu możemy korzystać z wielu różnych usług medycznych. Jest to bardzo wygodne, ponieważ pacjenci abonamentowi zazwyczaj dostają się do lekarzy specjalistów w ciągu kilku dni i nie muszę czekać w bardzo długich kolejkach. Jeśli nasz pracodawca zaproponuje nam pakiety medyczne, cała procedura będzie działać podobnie. Zapłaci on ryczałt dzięki któremu bez problemu zapiszemy się wybranego doktora lub skorzystamy z niektórych badań laboratoryjnych. Co więcej pakiet pracowniczy pozwala na objęcie nim także najbliższej rodziny.

Co jest w pakiecie?

Wszystko zależy od tego jaki abonament wybierzmy. Zazwyczaj możliwych opcji jest kilka, oczywiście są one uzależnione od ceny. Najszersze pakiety są najdroższe. Warto zastanowić się jakie usługi będą nam najbardziej potrzebne. Przykładowo, jeśli często korzystamy z usług dermatologa, wybierzmy taki pakiet, w którym te wizyty będą zawarte. Oczywiście nie wszystko może znaleźć się w abonamencie. Często jednak osoby, które go posiadają otrzymują zniżki na usługi nie objęte pakietem.

Jak wybrać?

Jeden z ważnych kryteriów wyboru został już wspomniany. Jest to oczywiście nasz stan zdrowia. W głównej mierze to od niego zależy, co będzie dla nas najbardziej opłacalne. Kolejna kwestia to wielkość naszej rodziny. Jeśli dopiero planujemy jej powiększenie dobrze jest sprawdzić, czy dany pakiet zapewni nam także pełne prowadzenie ciąży. Dla wielu ważna będzie także cena. Trzeba ją uwzględnić w budżecie domowym, dlatego należy dobrać koszty tak by zanadto go nie nadwyrężyły. Ostatni czynnik to miejsce zamieszkania. Dlaczego jest ważne? Gdy jesteśmy chorzy lub potrzebujemy pilnej wizyty u lekarza nie mamy czasu ani ochoty jechać na drugi koniec miasta. Bezpieczniej jest wiec wybierać ośrodki znajdujące się w pobliżu.