Sprawdź, dlaczego warto zastąpić kawę białą herbatą

0
Sprawdź, dlaczego warto zastąpić kawę białą herbatą

Budzik, początek dnia, śniadanie i… kawa. Wiele osób rozpoczyna swój dzień właśnie według takiego scenariusza. Okazuje się jednak, że kawa o poranku nie jest najlepszym pomysłem. W naszym organizmie po przebudzeniu poziom kortyzolu jest na tyle wysoki, że nie potrzebujemy dodatkowego pobudzenia. Co więcej, samo picie tego naparu niekoniecznie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie (niezależnie od pory dnia). Warto więc zastanowić się nad zastąpieniem kawy innym napojem, na przykład białą herbatą.

Delikatny napar

Herbata biała jest znana ze swojego delikatnego smaku i aromatu. Bez wątpienia jest to jedna z najzdrowszych herbat, jakie znajdziemy w sklepach. Co więcej, w jednej szklance tego napoju znajdziemy ponad 60 mg kofeiny. Jest to idealna dawka do tego, by nas pobudzić i wspomóc naszą koncentrację. Oprócz tego biała herbata ma szereg innych zalet, których nie znajdziemy w kawie. Zawarte w niej polifenole doskonale radzą sobie z ochroną naszego organizmu przed wolnymi rodnikami i ich szkodliwym działaniem. Mowa tu nie tylko o przyspieszonym procesie starzenia się skóry. Regularne picie białej herbaty zmniejsza także ryzyko pojawienia się chorób nowotworowych. Napar ten zalecany jest szczególnie w okresie przeziębień. Dlaczego? Ponieważ jest bogatym źródłem witaminy C, która znana jest ze swoich właściwości wzmacniających odporność. Warto także pić go, gdy borykamy się z wysokim poziomem tak zwanego złego cholesterolu.

Wiele możliwości

Jak widać herbata biała ma mnóstwo zalet i z pewnością warto włączyć ją do codziennego menu. Jeśli obawiamy się, że jej subtelny smak szybko nam się znudzi, możemy skorzystać z herbatek smakowych. Biała herbata z brzoskwinią i kwiatem pomarańczy to bardzo ciekawa kompozycja. Połączenie subtelnego smaku białej herbaty ze słodyczą brzoskwini i aromatem kwiatu pomarańczy może wydawać się nieco zaskakujące, ale z pewnością przypadnie do gustu niejednemu fanowi herbaty. Taką mieszankę możemy znaleźć na stronie Big-Acive.pl. Producent ten oferuje nam także inne, pyszne smaki herbaty białej. Zapewne każdy, nawet najbardziej wymagający smakosz, znajdzie coś dla siebie.