Soczewki Volk okulistyczne

0
Optometry, test lens kit and hand of a optometrist preparing for a eye exam in a optical health cli.

Soczewki (w tym np. soczewka Volk) wykorzystywane do badania siatkówki oka to jedno z tych narzędzi, które na co dzień wykorzystuje lekarz podczas pracy w gabinecie okulistycznym. Akcesoria te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić okuliście wykonanie badania siatkówki przy tzw. wąskiej źrenicy. Jest to bardzo ważne, ponieważ, jak wiadomo, wąska źrenica utrudnia badanie siatkówki; światło wpada wówczas do oka jedynie w ograniczonym stopniu, co – jeśli nie umożliwia, to przynajmniej mocno utrudnia – lekarzowi dokonanie dokładnych oględzin.

Dlatego też na tym etapie soczewka staje się niezwykle użytecznym narzędziem, umożliwiając. Dzięki niej lekarz może poszerzyć swoje pole widzenia, a tym samym zobaczyć większą część siatkówki w jednym czasie.

Czy zastanawiasz się, dlaczego właściwie okulista potrzebuje podczas badania soczewki o szerokim polu widzenia? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że badanie siatkówki jest bardzo ważnym elementem diagnostyki. Właściwie wykonane, pozwala ono na odpowiednio wczesne wykrycie chorób oka, do których zalicza się na przykład:

  • jaskra,
  • zwyrodnienie plamki żółtej,
  • cukrzyca.

Aby jednak możliwe było określenie, na czym polega problem u danego pacjenta, niezbędne jest dokładne zbadanie siatkówki jego oka. Wykonanie tego działania wymaga użycia soczewki.

Soczewki okulistyczne – co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Jeśli chodzi o soczewki okulistyczne, musisz wiedzieć, że dobrej jakości produkty z tej kategorii dadzą Ci m.in. takie możliwości jak:

  • dzięki wykorzystaniu opisywanego przez nas narzędzia, tzn. soczewki o szerokim polu widzenia, możliwe staje się zbadanie oka w wysokiej rozdzielczości, która pozwala poznać, jak wygląda sytuacja w obszarze siatkówki. Jest to kluczowe z punktu widzenia wczesnego wykrywania chorób oczu,
  • soczewka zapewnia optymalne powiększenie, co sprawia, że badanie oka z jej użyciem staje się wygodne i skuteczne. W efekcie możliwe jest szybkie postawienie diagnozy, a w efekcie również podjęcie odpowiedniego leczenia.

Soczewka Volk i nie tylko. Co można znaleźć w ofercie MDT Kraków?

Soczewki do badania oka oraz inne akcesoria, które na co dzień wykorzystuje się w pracy lekarza, można znaleźć w ofercie sklepu MDT Kraków. Asortyment obejmuje szeroką gamę produktów, wśród nich między innymi:

  • sprzęt przeznaczony do wykonywania prac z zakresu chirurgii okulistycznej oraz okuloplastyki,
  • urządzenia okulistyczne, w tym na przykład: lampy szczelinowe, tonometry, topografy, elektrofizjolografy, dioptromierze, wzierniki, ultrasonografy oraz soczewki Volk,
  • drobne akcesoria do okulistyki, w tym np. chusteczki i inne produkty do dezynfekcji, nakładki, papier termiczny itp.

Jak widać, dostępne w MDT Kraków wyposażenie można wykorzystywać na różnych etapach pracy okulisty.