Jak zapobiegać rozstępom?

0
Jak zapobiegać rozstępom

Pojawienie się rozstępów związane jest z rozciąganiem się skóry pod wpływem szybkiego i dużego powiększenia masy ciała. Choć przypisywane są przede wszystkim kobietom w ciąży, to z rozstępami zmagają się również mężczyźni. Pojawienie się ich można przewidzieć, a co za tym idzie zacząć skutecznie działać, by zapobiec ich powstawaniu.

Zacznij od przyczyny

Gwałtowny skok wagi ma swoje powody – od zmiany diety na nieodpowiednią, aż po choroby, którym powiększenie masy ciała towarzyszy – niedoczynność tarczycy, jajniki policystyczne, cukrzyca. Znalezienie przyczyny takiego stanu zdrowia pozwoli rozpocząć leczenie i zminimalizować tym samym ryzyko pojawiania się blizn. Zdrowa i zbilansowana dieta powinna towarzyszyć zawsze, bez względu na choroby.

 

Zadbaj o skórę

Już pierwsze, nieliczne rozstępy powinny być sygnałem do tego, by skupić się na właściwej pielęgnacji skóry. Żel z sutricon.pl do pierwszy etap zatroszczenia się o skórę i zapobiegania powstawaniu rozstępów. Kluczowy jest nie tylko sposób działania preparatu, ale również jego aplikacji. Podczas nakładania zaleca się jednocześnie wmasowywanie go w skórę. Takie zabiegi sprawią, że stanie się ona bardziej elastyczna i mniej podatna na pojawianie się nieestetycznych bruzd. Masaż powinno wykonywać się również poza nakładaniem żelu. Najlepsze efekty przyniesie szorstka gąbka, która pobudzi krążenie krwi.

 

Nawadniaj się

Brak wody w organizmie powoduje wiele niekorzystnych zmian dla organizmu, w tym również dla stanu zdrowia i wyglądu skóry. Jeśli organizmowi grozi odwodnienie, zaczyna on magazynować wodę, czego efektem jest puchnięcie. W konsekwencji skóra musi się rozciągnąć, a na niej pojawiają się rozstępy. Ważne jest, by zadbać o nawilżenie skóry od zewnątrz i wewnątrz, a więc stosować kremy, maści i żele, a z drugiej strony zapewnić sobie gospodarkę wodną organizmu na właściwym poziomie. Skóra będzie wtedy elastyczna i sprężysta, co daje duże prawdopodobieństwo, że rozstępy się nie pojawią.