Fotoodmładzanie – wszystko co powinnaś wiedzieć o zabiegu.

0
Fotoodmładzanie - wszystko co powinnaś wiedzieć o zabiegu

Zabiegi, które wpływają pozytywnie na kondycję skóry i widocznie zmniejszają zmarszczki, wcale nie muszą być inwazyjne i wiązać się ze znacznymi niedogodnościami. Dowodzą tego coraz bardziej zaawansowane technologie. Jedną z nich jest fotoodmładzanie, czyli przywracanie skórze dawnego blasku z pomocą światła.

Na czym polega fotoodmładzanie?

Upływ czasu najwyraźniej odbija się na twarzy, toteż to właśnie na odmładzanie twarzy najczęściej się decydujemy. Podczas zabiegu fotoodmładzania wykorzystuje się specjalną głowicę, która emituje serię świetlnych strzałów. Dzięki temu, że wzmagają one produkcję kolagenu, poprawia się jędrność skóry. Odmładzanie twarzy tą metodą pozytywnie wpływa również na redukcję przebarwień oraz zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczynek.

Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów?

Bezpośrednio po wizycie na twarzy pojawi się niewielki obrzęk. Należy przygotować się również na to, że w ciągu kilku kolejnych dni skóra zacznie się łuszczyć. Aby rezultaty były najlepsze, poleca się wykonać od 3 do 5 zabiegów.

Fotoodmładzanie Kraków, czyli jak znaleźć profesjonalną placówkę

Aby znaleźć placówkę oferującą taką usługę, nie trzeba zbyt długo szukać. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i wpisać np. “fotoodmładzanie Kraków“. Warto pamiętać, że przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem. Powinien zapoznać się z kondycją naszej skóry, odpowiedzieć na pytania dotyczące zabiegu oraz poinformować o tym, jak należy zachowywać się bezpośrednio po nim. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług danej placówki, zapoznajmy się z uprawnieniami pracujących tam osób – zabieg wykonany może być tylko przez przeszkolony personel.

Odmładzanie twarzy światłem to rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić kondycję swojej skóry i jednocześnie wolą uniknąć inwazyjnych metod. Jeśli nastawimy się na kilka wizyt, możemy liczyć na to, że skóra odzyska dawny blask, a zmarszczki staną się płytsze. Należy jednak pamiętać, że zabieg nie jest w stanie zatrzymać procesów starzenia, ale może je opóźnić.