Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

0
Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Mężczyźni rzadziej od kobiet stosują kremy, balsamy, olejki pielęgnacyjne czy odwiedzają salony kosmetyczne. Czasami warto jednak skorzystać z zabiegów, które poprawią samopoczucie oraz wygląd skóry. Zobacz, z jakich usług kosmetycznych możesz skorzystać.

Poprawa wyglądu twarzy

O cerę należy dbać w każdym wieku, jednak często mężczyźni rezygnują z kremów ochronnych czy żeli oczyszczających. Przez to na skórze może gromadzić się wiele zanieczyszczeń lub podrażnień. Warto wykonać zabieg pielęgnacyjny dopasowany do rodzaju cery, aby wzmocnić i odżywić skórę. Odpowiednio dobrane przez specjalistę kosmetyki pozwolą na lepsze nawilżenie i odbudowę uszkodzeń skóry spowodowanych np. goleniem. Zabiegi na twarz są zróżnicowane cenowo, od 100 do 300 złotych w zależności od rodzaju i miejsca. Warto jednak zadbać o cerę, która będzie prezentować się estetycznie i zdrowo.

 

Walka ze zmarszczkami

Czasem mężczyźni decydują się na zabiegi medycyny estetycznej, w tym także botoks. Pozwala on na wygładzenie zmarszczek oraz rozluźnienie mięśni, np. na czole czy wokół oczu. Zabieg trwa kilka minut i nie jest bolesny. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, które obowiązują po wykonaniu botoksu. Nie można spożywać alkoholu ani masować okolic, w które wstrzyknięta została substancja. Przez jakiś czas trzeba także zrezygnować z wysiłku fizycznego. Koszt jednego zabiegu to około 500 złotych. Pierwsze efekty widać dopiero po kilkudziesięciu dniach i warto go powtarzać. Cena zabiegu może wydawać się dość wysoka, dlatego warto sprawdzić dodatkowe możliwości, np. takie jak szybka pożyczka. Wystarczy pamiętać o regularnej spłacie.

 

Wypełnianie zmarszczek

Problem ze zmarszczkami można także rozwiązać przy pomocy wypełniania kwasem hialuronowym. Skóra staje się gładsza i wygląda na zdrowszą. Jest to zabieg szczególnie wskazany dla osób po 50. roku życia. Skóra opada i staje się mniej sprężysta. Efekt zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

 

Zabiegi laserem

Jeśli na skórze pojawiają się rozszerzone naczynka lub przebarwienia, warto wykonać zabiegi laserem. Można je wykonać zarówno na twarzy, jak i całym ciele. Ciekawym zabiegiem jest także depilacja laserowa skóry. Efekt jest trwały, pod warunkiem, że zabiegi zostaną powtórzone. Koszt jednej wizyty w salonie to około 200 złotych np. za wąsik. Im większa partia ciała, tym wyższy koszt zabiegu. Ilość powtórzeń zależy od rodzaju skóry, zazwyczaj są to 3 lub 4 zabiegi. Finansowo może wspomóc Cię szybka pożyczka, dzięki której pozbędziesz się owłosienia raz na zawsze. Laser może także pomóc w zamykaniu naczynek krwionośnych, czyli tzw. pajęczynek. Zabiegi wykonuje się kilka razy, zarówno na twarzy, jak i np. na nogach.

 

Masaż całego ciała

Potrzebujesz odprężenia i chcesz, aby Twoje mięśnie poczuły rozluźnienie? Postaw na masaż relaksacyjny, który przyda się każdemu mężczyźnie, niezależnie od rodzaju skóry. Ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie masażu razem ze swoją partnerką, np. podczas wyjazdu do SPA. W opłaceniu takiego wyjazdu może pomóc szybka pożyczka. Podczas masażu często wykorzystuje się olejki eteryczne, które pięknie pachną i odżywiają skórę. Z kolei na konkretne dolegliwości związane np. z bólem pleców lub karku, specjalista fizjoterapeuta lub masażysta może dobrać różne metody masażu. Takie zabiegi są wskazane dla osób, które odczuwają dyskomfort podczas poruszania się lub schylania.