Dieta 2500 kcal dla kogo?

0
Dieta 2500 kcal dla kogo?

Odżywianie z wyliczoną ilością kaloryczną na dobę staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem.

Na czym polega i dla i kogo dieta 2500 kcal? Jakie daje efekty i co powinno się jeść, będąc na niej?

Dieta pudełkowa z dowozem

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby przejść na dietę, to obliczenie indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego na dobę. Można tego dokonać przy pomocy sprawdzonego dietetyka lub korzystając z dostępnych w internecie podstawowego wzoru.

Zapotrzebowanie kaloryczne to liczba kalorii, jakiej organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Zapotrzebowanie jest kwestią indywidualną i zależy między innymi od:

  • wieku,
  • płci,
  • masy ciała,
  • trybu życia,
  • poziomu aktywności fizycznej,
  • ogólnego stanu zdrowia.

Kolejnym elementem jest ustalenie celu, jaki chcemy osiągnąć, będąc na diecie. Jeżeli po przeliczeniu wzoru uzyskany wynik wyniesie 2500 kcal i zależy nam na utrzymaniu wagi, to jest to ilość, którą musimy zjadać.

Jeżeli chcemy schudnąć, należy rozważyć czy dieta 2000 kcal nie będzie dla nas odpowiedniejsza.

Dieta pudełkowa z dowozem to świetny pomysł na oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musisz szukać w sklepach odpowiednich składników, żeby przygotować sobie posiłki. Wystarczy, że zamówisz u nas dietę, a my dostarczymy Ci pod drzwi zbilansowane posiłki na cały dzień.

Ogólne zasady diety 2500 kcal- jakie są?

Rozwiązanie diety 2500 kcal na dobę sprawdzi się przede wszystkim u kobiet, które chcą zwiększyć swoją masę ciała lub muskulatury- wtedy trzeba zwiększyć podaż białka.

Rozwiązanie to zaleca się również osobom starszym, po zabiegach chirurgicznych czy osób, które chcą utrzymać stałą wagę ciała.

Dieta 2500 kcal oprócz tego, że musi mieć wyliczoną dawkę kaloryczną na dobę, ma również inne zasady. Są to:

  • regularne jedzenie 5 posiłków na dobę,
  • trzymanie się zróżnicowanego menu,
  • spożywanie kolacji 3 godziny przed snem.

Dieta 2500 kcal przy redukcji masy ciała

Główne cele diety 2500 kcal to zwiększenie masy ciała i budowanie masy mięśniowe. Ciekawostką jest jednak, że w niektórych przypadkach może również sprawdzić się jako opcja redukcyjna.

Dotyczy to głównie aktywnych osób (głównie mężczyzn), z dużą ilością tkanki mięśniowej, których dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi minimum 3000 kcal. Więcej informacji o diecie 2500 kcal znajdziesz w poradach naszych specjalistów.

Dieta keto

Coraz więcej zwolenników znajduje dieta ketogeniczna. Jest to nie tylko sposób odchudzania, ale też remedium na różne schorzenia.

Dieta keto jest dietą ograniczającą węglowodany. Źródłem energii dla osób, które ją stosują, są tłuszcze. Jeśli wiesz, że to coś dla Ciebie, sprawdź naszą ofertę już dziś!