Leczenie kanałowe pod mikroskopem – czy boli i ile kosztuje?

0
Leczenie kanałowe pod mikroskopem – czy boli i ile kosztuje?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia stomatologicznego. Od tradycyjnego leczenia odróżnia się przede wszystkim znacznie większą precyzją, przez co jest krótsze i bardziej skuteczne. Umożliwia ocalenie tych zębów, które – bez udziału mikroskopu – byłyby skazane na ekstrakcję. Czy takie leczenie boli i ile kosztuje?

Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem jest drogie? 

Endodoncja mikroskopowa uważana jest za kosztowną metodę leczenia zębów. Ile kosztuje leczenie kanałowe? Cena w gabinetach stomatologicznych zdaje się zwykle wysokie – rozpoczyna się zwykle od 500 zł, a w przypadku zębów wielokanałowych oraz w bardziej skomplikowanych przypadkach medycznych może być znacznie wyższa. Ponieważ jednak metoda ta często jest jedyną, umożliwiającą zachowanie chorego zęba, pozwala uniknąć implantu, którego koszt jest znacznie wyższy. Ceny zabiegów w poszczególnych gabinetach mogą być różne. Ponieważ możliwe jest przeprowadzenie leczenia w czasie jednej wizyty, koszty leczenia są krótsze. 

 

Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem boli?

Wielu pacjentów obawia się bólu związanego z leczeniem kanałowym. W rzeczywistości jednak nie ma powodów do obaw – leczenie przeprowadzane jest w znieczuleniu. Co więcej, ponieważ leczenie pod mikroskopem trwa krócej i odbywa się w pozycji leżącej, jest mniej nieprzyjemne niż leczenie tradycyjną metodą. Niekiedy pacjenci skarżą się również na ból zęba po leczeniu kanałowym – zwykle jest on spowodowany podrażnieniem i jest przejściowy. W razie jego wystąpienia, zaleca się zastosowaniu środków przeciwbólowych. Czasem pacjenci odczuwają również nadwrażliwość, która mija do 2 tygodni po zabiegu. Jeśli dolegliwości nie mijają i nasilają się, konieczna jest wizyta o stomatologa. 

  

Leczenie kanałowe zęba to – oprócz ekstrakcji zęba – często jedyna możliwa metoda uporania się z zakażeniem i obumarciem miazgi zębowej. By jej uniknąć, warto dbać o swoje uzębienie, regularnie odwiedzać stomatologa i stosować właściwą higienę jamy ustnej. To sposób nie tylko na oszczędność, ale także piękny, zdrowy uśmiech!