Jak pozbyć się drugiego podbródka

0
jak pozbyć się drugiego podbródka

Idealne rysy twarzy to marzenie każdej kobiety. Niektóre jednak zmagają się z problemem drugiego podbródka, który nieestetycznie wygląda i dodaje lat. Nie jest to tylko przypadłość ludzi otyłych, wiele szczupłych kobiet ma skłonności do obwisłego podbródka, a przyczyn tego stanu można się doszukiwać w uwarunkowaniach genetycznych. Niewątpliwie na pojawienie się tego problemu ma jednak niewłaściwa dieta, nadwaga oraz starzenie się skóry. Z tą przypadłością można skutecznie walczyć, dzięki zastosowaniu kilku sprawdzonych porad, które mogą znacząco poprawić wygląd szyi.

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Najważniejszy w walce z drugim podbródkiem jest ruch oraz właściwa dieta. Należy wystrzegać się tłustego i wysoce przetworzonego jedzenia, ograniczyć sól i cukier w diecie natomiast włączyć do jadłospisu jak najwięcej świeżych warzyw, owoców, chudego nabiału i produktów pełnoziarnistych. Trzeba również pamiętać o codziennym ruchu, już nawet półgodzinny spacer jest lepszy niż siedzenie przed telewizorem. Najlepszym pomysłem jest znalezienie takiej formy aktywności fizycznej, która sprawia nam przyjemność. Możemy zdecydować się na jazdę na rowerze, bieganie, pływanie czy zajęcia fitnessu i nie zapominać, że kluczem do sukcesu jest regularność.
Skuteczny może być też masaż limfatyczny, który możemy samodzielnie wykonywać w domu. Należy pamiętać, aby masować skórę opuszkami palców, kierując się od nasady szyi ku górze. Dla lepszego efektu nie zaszkodzi użycie kremów modelujących i wyszczuplających, co dodatkowo wzmocni działanie masażu. Dobre rezultaty przynoszą regularnie wykonywane ćwiczenia modelujące owal twarzy, takie jak wysuwanie dolnej szczęki, napinanie mięśni szyi oraz wyraźne wypowiadanie na głos samogłosek.
Przyczyną powstawania drugiego podbródka może być także nieprawidłowa pozycja do spania. Lepszym wyjściem będzie zrezygnowanie z dużych, miękkich poduszek na rzecz płaskiego jaśka, który utrzymuje szyję w odpowiedniej pozycji i zapobiega wiotczeniu skóry. Należy również pamiętać o prawidłowej postawie podczas chodzenia, gdyż garbienie także może przyczynić się do wiotczenia podbródka. Aby wypracować w sobie ten nawyk, można w domu wykonywać proste ćwiczenie, polegające na chodzeniu z książką na głowie.
Jeżeli mimo wdrożenia w życie powyższych rad nie zauważamy znacznych efektów, warto zastanowić się nad skorzystaniem z zabiegów medycyny estetycznej.

Jak zamaskować drugi podbródek?

Drugi podbródek możemy skutecznie zamaskować poprzez odpowiednio dobraną fryzurę. Najlepsze będzie ostre cięcie, dzięki któremu kosmyki okalają całą twarz i optycznie ją wydłużają. Można więc zdecydować się na powracające do mody „pazurki” lub ekstrawagancki kolor odwracający uwagę od dolnej partii twarzy. Do zakamuflowania defektu szyi można posłużyć się również kosmetykami do malowania. Umiejętne konturowanie przy użyciu bronzera, optycznie schowa wystający podbródek. W internecie dostępnych jest wiele tutoriali, na których krok po kroku pokazane jest w jaki sposób odpowiednio wykonturować twarz, aby poprawić jej rysy i zatuszować newralgiczne miejsca.