Spodnie narciarskie damskie – jak wybrać?

0
Spodnie narciarskie damskie - jak wybrać?

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a zaraz za nią zima. Miłośnicy białego szaleństwa, z pewnością nie mogą się doczekać, aż będą mogli poszaleć na stoku. Teraz jest odpowiednia chwila, aby zakupić odpowiedni sprzęt, uzupełnić ewentualne braku i dobrze przygotować się na rozpoczęcie sezonu. Niezależnie od tego, jaki jest stopień zaawansowania narciarzy, kluczowe znaczenie ma odpowiednio dobrana odzież. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać odpowiednie spodnie narciarskie damskie. 

Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru damskich spodni narciarskich?

Najważniejszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę bez względu na to, czy wybiera się spodnie narciarskie damskie, męskie czy dziecięce, jest materiał, z którego je wykonano. Powinny być one wytrzymałe, odporne na przemakanie i chroniące przed upadkiem. Bardzo istotne są membrany, czyli siateczki które można znaleźć pomiędzy poszczególnymi warstwami materiału. Ich zadaniem jest przede wszystkim, odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, a także zabezpieczenie przed wodą i zimnem. Nie warto wybierać spodni, które nie mają membrany, ponieważ jazda w nich będzie zwyczajnie nie komfortowa. Membrany są oznaczone literkę L, im wyższa przy nich liczba, tym są bardziej wytrzymałe. 

Kolejną kwestią, którą należy rozważyć podczas, gdy wybiera się spodnie narciarskie damskie, są parametry dotyczące przepuszczalności powietrza i wody. Oznaczają one to, ile gramów wody lub powietrza, może się przedostać przez metr kwadratowy materiału, w trakcie 24 godzin. Wartości są bardzo różne, mogą mieć od 1000 do nawet 25 000 g/ m2/ 24 h. Jak można się domyślić, im współczynnik jest wyższy, tym większą ochronę i komfort gwarantują spodnie. Raczej nie zaleca się, wybierania spodni narciarskich o współczynniku przepuszczalności mniejszym niż 5000. 

Istotne są także, wszelkie elementy wykończenia spodni. Detale, nie służą tylko ozdobie, ale mają także znaczenie praktyczne. Warto przyjrzeć się bliżej szwom, ponieważ muszą one być dobrze wytrzymałe w naprawdę ciężkich warunkach. Ponadto, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, będą spodnie narciarskie damskie, które posiadają szelki. Dzięki nim nie spadną, utrzymają się na swoim miejscu, a w razie wypadku, śnieg pod nie w żaden sposób nie wpadnie. Znaczenie ma także ilość i wielkość kieszeni.

Jaki kolor spodni narciarskich damskich wybrać?

Z pewnością, kwestią która najbardziej interesuje większość pań, jest kolor spodni narciarskich. Jest to tak naprawdę sprawa całkowicie indywidualna. O ile kurtka narciarska, będzie w kolorze dobrze widocznym, z powodzeniem można sięgnąć nawet po białe spodnie. Dobrze jest, łączyć ze sobą różne kolory, aby dobrze prezentować się na stoku.

Spodnie narciarskie warto kupić w sprawdzonym sklepie. Jak najbardziej, można je także kupić przez Internet np. w sklepie Sportofino. Poszczególne oferty są bardzo dobrze opisane, dlatego możemy mieć pewność, że wybieramy właściwy produkt. Łatwo można także, dobrać odpowiedni rozmiar, bez konieczności przymierzania. Niektóre sklepy, oferują darmowy zwrot, jeśli produkt jednak nie spełni oczekiwań. Spodnie narciarskie, to bardzo ważna część garderoby, każdego miłośnika białego szaleństwa, dlatego najlepiej jest wybrać porządny model, który będzie służył przez długi czas.