Dieta pudełkowa dla zapracowanych

0
Dieta pudełkowa dla zapracowanych

Brak czasu na skuteczną i zdrową dietę?

Wszyscy powoli zaczynamy odczuwać skutki coraz szybszego trybu życia. Rano nie ma czasu na przygotowanie pełnowartościowego posiłku, o którym tyle się mówi, że jest najważniejszy w ciągu dnia. Po powrocie z pracy marzymy jedynie o odpoczynku lub poświęceniu się własnemu hobby – siłownia, fotografia, a nawet dalsze śledzenie przygód naszej ulubionej postaci w serialu uważamy za zasłużony odpoczynek po trudnej, ośmiogodzinnej zmianie.

Jak przy tym wszystkim zadbać o prawidłowe odżywianie?

Nie uśmiecha Ci się stanie wieczorami w kuchni aby przygotować kilka posiłków, żeby móc zabrać je ze sobą i zjeść w biegu? Albo znudziło Cię własne gotowanie, a przez to kupujesz gotowe produkty w pobliskim sklepie i zabijasz głód mieszanką konserwantów, polepszaczy smaku i wypełniaczy?

Catering dietetyczny receptą na XXI wiek

Ta forma gastronomi pierwotnie odnosiła się do sposobu podawania dań pasażerom i załodze samolotów odbywającym podróż w przestworzach. Obecnie staje się znakiem naszych czasów, ułatwieniem od ludzi dla ludzi. Dieta pudełkowa to idealnie rozwiązanie dla osób zabieganych, których życie toczy się w nieustannym biegu, skupionych na samorealizacji i ambitnych. Pozwala ona na skuteczne i racjonalne odżywianie każdego dnia pomimo braku czasu na przygotowanie posiłków. Codziennie wybrana przez Ciebie firma cateringowa dostarcza do Twojego domu lub pracy konkretną liczbę potraw w jednorazowych pudełkach. Duża część firm oferujących takie usługi współpracuje z dietetykami, którzy z pomocą specjalistycznej wiedzy i Twoich preferencji dobierają odpowiedni jadłospis z konkretnego programu żywieniowego.

Jedzenie pudełkowe i jego rodzaje

Możesz być zarówno wegetarianinem, weganem, osobą wrażliwą na nabiał lub gluten, a i tak z pewnością znajdziesz ofertę cateringu pudełkowego odpowiadającą całkowicie Twoim wymaganiom. Indywidualnie określa się kaloryczność jadłospisu zależnie od Twoich oczekiwań, rodzaju pracy, jaką wykonujesz i zapotrzebowania energetycznego. Ta forma diety została stworzona właśnie dla ludzi zapracowanych, którzy chcą również zadbać o swoje zdrowie i wymarzoną sylwetkę. Najczęściej stosuje się podział na pięć dań w ciągu dnia, chociaż i to można modyfikować. Posiłki dostarcza się codziennie rano lub wieczorem pod wskazany adres, zapakowane w specjalne pudełka, dzięki którym jedzenie jest świeże przez cały dzień.

Zalety diety na dowóz

Największym plusem takiej formy odżywiania się jest oszczędność czasu, który przeznaczyłbyś na zakupy i przygotowanie posiłków. O samym planowaniu, co zjeść nie wspominając. Zależnie od programu dieta przynosi określone korzyści zdrowotne, ponieważ dobiera się ja na podstawie wywiadu z klientem. Jakość posiłków związana jest z wybraną firmą cateringową, dlatego warto zawsze zapoznać się z opiniami osób, które korzystają lub korzystały z wybranego punktu. Catering Stryków w zamyśle był skierowany dla osób, które planują zmniejszyć masę ciała, poprawić samopoczucie i własne zdrowie. Obecnie jednak firmy prześcigają się w oferowaniu diet także dla osób pragnących zdobyć upragnioną masę mięśniową. Diety 3500kcal i więcej stają się standardową opcją wyboru w profesjonalnym cateringu, także osoby dla których siłownia jest idealną formą odpoczynku również mogą bez przeszkód wybrać „pudełka”.

Czy istnieją jakieś wady?

Niestety, głównym problemem tej formy odżywiania się jest cena. Uzależniona od realizowanego programu żywieniowego, średni koszt cateringu dietetycznego na miesiąc wynosi od 1500 do 1800 złotych, a im wyższa kaloryka tym drożej. Niektóre diety kosztują nawet 3000 złotych i więcej. Dodatkowo, taka usługa często jest dostępna tylko w dużych miastach, więc osoby z mniejszych miejscowości mogą mieć mniejszy wybór lub nawet brak możliwości zamówienia.

Catering trzyma w ryzach naszą kaloryczność i pozwala zapomnieć o niekontrolowanym podjadaniu. Jeśli jesteś osobą zapracowaną, która nie ma czasu na regularne gotowanie, gorąco zachęcamy do skorzystania z coraz bogatszej oferty cateringowej w Polsce.