Czym jest lysienie plackowate

Czym jest lysienie plackowate

Często słyszę od ludzi, którzy zaczęli się zastanawiać, czy ich wypadanie włosów jest bardziej drastyczne niż się początkowo wydawało. Niektórzy mają tak silny spadek włosów, które zaczną podejrzewać, że mogą one łysienie plackowate totalis, co może prowadzić do całkowitej łysiny. I to częste pytanie, jak długo to potrwa, aż wszystkie włosy wypadają.

Słyszałem od kogoś, kto powiedział:.. „Tracę ponad 500 włosów dziennie Na początku myślałem, że może mam łysienia telogenowego ale nie znam żadnego spuście medycznej nie byłam chora i nie ma naprawdę zmieniło się w moim życiu. Jednakże, ponieważ moja utrata włosów wydaje się być na tyle poważne, każdego dnia, a czasem stracić brwi i rzęsy, zaczynam się martwić, że mam łysienie plackowate zamiast tego. nie mam niejednolite stratę. więc ja ” m obawiają się, że będę miał poważne i rozproszone stratę, która prowadzi do łysienia. i próbuję dowiedzieć się, jak długo może potrwać mnie w tym tempie stracić wszystkich moich włosach. „

Ta osoba była ze zrozumiałych względów bardzo zdenerwowana i chcę, aby spróbować odpowiedzieć na to pytanie najlepiej jak potrafię. Ale muszę też podkreślić, że nie jestem lekarzem specjalistą i gorąco zachęcam ją do poszukiwania profesjonalnej pomocy w tej sytuacji. Z powiedział, że powiem ci, co wiem o tej sytuacji w oparciu o własne doświadczenia i badań, jakie przeprowadzono ze względu na to samo.

Dlaczego potrzebne jest specjalistą Aby zdiagnozować ten warunek: Mogę powiedzieć z doświadczenia, że ??można mieć łysienia telogenowego i tracą ogromne ilości włosów. I jest to również możliwe, aby nie być świadomy swojej spuście. Stres jest wyzwalacz każdy ma takie może przyczynić się do wielu rodzajów łysienia. Oczywiście, nie mogę spekulować na temat tej konkretnej sytuacji, ale wierzę, że to możliwe, że taki poważny przypadek łysienia, które obawiają się, że to jest coś innego. Wiem też z własnego doświadczenia, że ??można stracić trochę brwi i rzęs, jak również.

Dlatego tak ważne jest, aby zrobić badania krwi, które pomogą Ci określić, co może być Twoja prawdziwa rzeczywistość. Łysienie plackowate jest uważany za autoimmunologiczne warunek, który czasami ma znaczników, które mogą być postrzegane przez lekarza. Istnieją również możliwości leczenia, które mogą pomóc, zwłaszcza wczesnej interwencji. Istnieje dermatologów, którzy specjalizują się w wypadaniu włosów i kto może często oferują Ci otuchy albo przynajmniej wykształcony opinii.

Wiedz, że rama Czas zmienia się z jakiejkolwiek utraty włosów Stan: Spędziłem dużo czasu na forach wypadanie włosów i mogę powiedzieć, że rachunki osobiste całkowitej utraty włosów z powodu tej choroby nakreślić ramy czasowe wszędzie od tygodnia do ponad rok, aż wszystkie włosy zostaną utracone. Niektórzy ludzie widzą pewną poprawę, a następnie utrata doświadczenie po raz kolejny. To naprawdę trudne do przewidzenia to, bo nie wiem, czy twoje włosy będzie odnawialnych jednocześnie, że jest wypadnięciem.

Tak więc, aby odpowiedzieć na postawione pytanie, ramy czasowe tego warunku, aby całkowicie spowodować całkowitą utratę włosów różni się znacznie w zależności od osoby. Ale jestem przekonany, że dopóki masz diagnozę potwierdzono przez profesjonalistę, nie możesz być pewien, jaki rodzaj utraty jesteś naprawdę do czynienia. Nie może być skierowana w przyszłość, w której można stracić wszystkie swoje włosy. Możesz mieć warunek, że rozwiąże się lub włosy mogą odrastać, ponieważ jest wypadnięciem. I tak długo, jak to się dzieje, że nie stracisz wszystko to dlatego, że wymieniasz co zostało utracone. To jest po prostu ludzka natura zakładać najgorszy scenariusz. Ale proszę, nie rób tego, dopóki nie skonsultować się ze specjalistą, ponieważ zmartwienie tylko powoduje więcej stresu, które mogą pogorszyć ich wypadaniu.

napisane przez: