Lysienie u kobiet

Lysienie u kobiet

Badania pokazują, że aż dwie trzecie kobiet doświadcza utraty włosów w pewnym momencie w ich życiu, a to często może być bardzo stresujący czas dla kobiet i stanowi integralną część ich własny wizerunek.

Najczęstszymi przyczynami u kobiet nie jest związane z odziedziczonych genów, ale zwykle w połączeniu z innymi czynnikami, takimi jak ciąża, stres, chemioterapii niektórych dietach, niedobór hormonu tarczycy, niektóre leki lub infekcje. W odróżnieniu od ludzi strata w tym przypadku częstych i zdrowe ponownego wzrostu może wystąpić w czasie.

W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety rzadko go łysy, ale mogą wystąpić znaczące przerzedzenie i zmniejszenie średnicy włosa na całym czole i czubku głowy w ich wieku.

Jeśli jesteś jednym z milionów kobiet, które cierpią z powodu utraty włosów najważniejszym czynnikiem jest, aby zrozumieć, dlaczego tracisz włosy przed szukać remedium lub roztwór.

Przyczyny wypadania włosów:

1. Genetyka: Najczęstszą przyczyną jest zakorzenione w genach znanych również jako łysienie androgenowe, dziedziczna utrata włosów może rozpocząć się w dowolnym momencie po okresie dojrzewania, ale zazwyczaj ustawia się przed osiągnięciem wieku czterdziestu lat i może przyspieszyć całego czasu osiągnięcia menopauzy.

2. Ciąża: Duża ilość estrogenów jest wytwarzana w czasie ciąży powoduje mieszków włosowych, aby przejść do ich fazy wzrostu. Po urodzeniu się nad równowaga hormonalna jest odrestaurowany i odwrotnie dzieje się z mieszków włosowych wchodząc w fazę wypadania włosów.

3. łysienie plackowate: Przyczyny tego są stosunkowo nieznany, ale badania wykazały, że przyczyną jest uważana za chorobę immunologiczną auto gdzie ciało mylnie atakuje mieszki włosowe. Poniżej zapalenie mieszków włosowych i otaczających struktur. To powoduje, że mieszki włosowe do odwrotu do głębszych warstw skóry zamykając się ważną podaży składników odżywczych, mieszki włosowe głodu i włosy zaczyna przesmyku następuje okres uśpienia.

4. Stres: Innym częstym powodem utraty włosów u kobiet jest stres, jak znany jako telogen Effluvium. Co się dzieje, że rosnące zdrowe włosy wprowadzić odpoczynku (telogenu) fazę wzrostu włosa. Matryca wydaje się włosy przestają się dzielić, powodując włosy zaczynają wypadnięciem. Kobiety w swoich 40-tych do 60-tych zostaną naruszone przez to.

5. Leki i suplementy: Najczęściej leczenie lekiem, który powoduje wypadanie włosów jest chemioterapia. Ten rodzaj leków atakuje komórki włosów macierzy powodując 90% straty z głowy. Leki na receptę są również znane z cienkiego włosy. Mogą to być krzepnięcie krwi, wysokie ciśnienie krwi i leki cholesterolu. Niektóre suplementy diety mogą być również przyczyny.

6. ciągnięcie za włosy: znany również jako trichotillomania. W przeciwieństwie do innych rodzajów lub utraty włosów nie jest medyczne ale zaburzenia psychologiczne. Istnieją dosłownie miliony ludzi na całym świata, które cierpią z powodu tej choroby. Są to w większości dorosłych kobiet, które cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości, lęk, depresja lub są niezadowoleni z ich ciał. Stan ten może być traktowany z poradnictwem.

napisane przez: