Makijaz mineralny kontra tradycyjny

Makijaz mineralny kontra tradycyjny

Makijaż mineralny to najnowszy trend w kosmetyce. Jest sprzedawany od domu towarowego liczników, bronił na późnych nocnych infomercials i reklamowany w magazynach mody. Jak różne marki różnią i który z nich jest najlepszy dla Ciebie? Jak makijaż mineralny różnią się od tradycyjnych produktów? Spójrzmy.

Pomimo różne nazwy handlowe i strategie marketingowe, większość makijaż mineralny ma zadziwiająco podobne składniki. Niektóre powszechnie stosowane składniki mineralne zawierają rozdrobniony dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mikronizowany tlenek żelaza, mika, jedwabiu i uwodnioną krzemionkę.

Mikronizowany dwutlenek tytanu, powszechnym składnikiem w produktach do opalania, nadaje się szczególnie do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. krystaliczna struktura tego mineralny biały naturalnie odbija i rozbraja szkodliwe promienie słoneczne. Mikronizowany tlenek cynku działa w połączeniu z mikronizowanego dwutlenku tytanu w celu odzwierciedlenia niebezpieczne promieniowanie UVA i UVB w słońcu.

Tlenek żelaza występuje w przyrodzie w czerwonych, pomarańczowych i żółtych odcieni. Pigmenty te są wkomponowane odcienie skóry na fundamentach mineralnych. Silk mika i nawilżona krzemionkowy zmiękczyć związki mineralne do stosowania na skórę. Silk Mica daje makijażu mineralnego gładką konsystencję i nawilżona krzemionkowy wiąże minerały, aby uczynić je mniej brudny. Poszczególne marki mogą dodać składniki drugorzędne, takie jak witaminy, dodatkowe środki zmiękczające skórę lub silniejszych pigmentów do zneutralizowania koloryt skóry.

Makijaż mineralny może przeciwdziałać wiele znanych wyzwań. Osoby podatne na alergie lub skóry wrażliwej znajdzie makijaż mineralny nie zawiera drażniących barwników ani aromatów. Nie należy stosować talk i inne wypełniacze, które mogą być szkodliwe dla skóry. Trądzik podatne znajdzie makijażu mineralnego jest organiczny, hipoalergiczny i bezolejowe; nie zatyka porów pewnych zwykłych jak kosmetyki.

W odróżnieniu od tradycyjnych kosmetyków mineralnych może stanowić podstawy wzniosu do pełnego pokrycia. Światło, przewiewna wykończenia można osiągnąć poprzez przesuwanie szczotki aplikatora w małych kręgach na twarzy. Makijaż mineralny może również zapewnić bardziej nieprzejrzystą strukturę jeżeli są stosowane w warstwach wilgotną gąbką, tak jak byś stosować ciecz fundament. Na szczęście, konsystencja makijażu mineralnego daje zasięg bez grubych, nienaturalne, zatykanie porów konsekwencje tradycyjnej płynnej fundamencie.

Chociaż mineralna makijaż był stałym elementem wysokiej klasy domów towarowych i specjalistycznych sklepach kosmetycznych przez kilka lat, kilka opcji bardziej ekonomiczne są teraz na rynku w aptekach. Konsumenci mogą spodziewać się zapłacić $ 25 za ekskluzywnych marek makijażu mineralnego, natomiast apteka makijażu mineralnego oraz z Neutrogena Formuła Lekarza Zakres od 9- $ 12 $.

Przy tak małej zmienności rzeczywistych składników, różnica marek często ogranicza się do strategii marketingowej. Wiele marek zaspokoić konkretnego rodzaju skóry. Na przykład, Mineralogie twierdzi ich makijaż mineralny nadaje się dla osób z skóry tłustej, ponieważ nie zawierają minerały, które dają inne marki shimmery wykończenie.

napisane przez: